Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Slovensko potrebuje po voľbách silný štát a stabilnú vládu

Patrícia Medveď Macíková
  Slovensko potrebuje po voľbách silný štát, ktorý skončí s chaosom a chudobnením ľudí, a stabilnú kompetentnú vládu, ktorá bude...

 

Slovensko potrebuje po voľbách silný štát, ktorý skončí s chaosom a chudobnením ľudí, a stabilnú kompetentnú vládu, ktorá bude od prvého dňa namiesto vlastných hádok pracovať pre ľudí.

„HLAS je dnes s plnou zodpovednosťou pripravený zohrať vážnu úlohu pri premene Slovenska na stabilnú, prosperujúcu a bezpečnú krajinu. Sme pripravení podieľať sa na vytvorení zodpovednej a odborne pripravenej vládu. Ponúkame silný tím pre silný štát, pokoj a súdržnosť, lepší život pre každého človeka,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini na záverečnej tlačovej konferencii k volebnej kampani.

HLAS je pripravený v prípade účasti v novej vláde naplniť svoje zásadné priority. „HLAS vo vláde znamená pomoc všetkým, ktorí ju potrebujú. HLAS vo vláde znamená silnú ruku štátu v cenách potravín a energií. HLAS vo vláde znamená vyrovnanie regionálnych rozdielov. Avšak len silný HLAS znamená silný štát. Len silný HLAS je zárukou stabilnej vlády, ktorá sa nerozpadne na vzájomných sporoch. Len silný HLAS je zárukou, že sa ani nebudú opakovať chyby minulosti, ani sa Slovensko nestane pokusnou dielňou ďalších neskúsených experimentátorov,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Pri hodnotení volebnej kampane pripomenul, že Slovensko čelí obrovskému zdražovaniu, nevyriešenou otázkou cien energií a nelegálnej migrácii, ktorá po rozhodnutiach Poľska a Nemecka strážiť si svoje hranice môže spôsobiť, že nelegálni migranti budú zostávať na slovenskom území. „Namiesto týchto kľúčových tém majú v kampaniach priestor najmä osobné útoky, zatýkanie, pouličné bitky a vylučovanie spolupráce s politickými konkurentmi. HLAS viedol pozitívnu kampaň. Stretávali sme sa s ľuďmi priamo na uliciach a námestiach našich obcí a miest. Nezvážali sme ich do kulturákov, nezatvárali sme sa do kaviarní, slobodne sme s nimi diskutovali. Sústredili sme sa na skutočné, a nie vymyslené problémy, neriešili sme kultúrne vojny, nešírili sme nenávisť. Teraz už je len a len na ľuďoch, aby vo volebnú sobotu prijali správne rozhodnutie,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom