Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Slovensko vlastnou cestou, krst knihy Petra Pellgrinniho

Patrícia Medveď Macíková
Peter Pellegrinni dnes podvečer v Trenčíne predstavil svoju novú knihu: Slovensko vlastnou cestou. Knihu pokrstili symbolicky čistou vodou mladí ľudia,...

Peter Pellegrinni dnes podvečer v Trenčíne predstavil svoju novú knihu: Slovensko vlastnou cestou.
Knihu pokrstili symbolicky čistou vodou mladí ľudia, ktorí sú súčasťou strany HLAS.
Kniha opisuje jeho víziu Slovenska a je zároveň súčasťou kampane na post predsedu vlády Slovenskej republiky. Kniha má sedem kapitol. Ku knihe bola dnes spustená aj webová stránka www.slovenskovlastnoucestou.sk a vznikla tiež jej audio verzia, aby sa široká verejnosť mohla oboznámiť s Pellegrinniho víziou Slovenska, s ním osobne a s jeho názormi na súčasnú politickú situáciu v krajine.
„Je to kniha o mne a mojej vízii Slovenska. Aj keď som v politike už dlhší čas, chcem ľudom viac priblížiť kto som, ako rozmýšľam a čo chcem dosiahnuť,“ povedal Peter Pellegrinni, predseda hnutia HLAS – sociálna demokracia a kandidát na predsedu vlády Slovenské republiky.
„Na Slovensku je začaté všetko a dokončené nič. Za tridsať rokov zvrchovanosti sme sa niekde stratili. Na našej spoločnej ceste ostali haldy hlušiny po takých i onakých vládach, ktoré tisíc vecí začali, no žiadnu nedokončili,“ poznamenal v rámci krstu knihy Peter Pellegrini.
Slovensko je podľa nej doráňaná krajina! Nad týmto nánosom sa ako jedovatý prach vznáša nenávisť, ktorou sa politici snažia svoje zlyhania zamaskovať. Nečudo, že ďalšiu cestu ani nevidieť. Lenže ak stratíme nádej, že budúcnosť môže byť lepšia, stratíme aj budúcnosť. Preto opisujem víziu pre našu krajinu na nasledujúcich 12 rokov a práve táto vízia je veľmi dôležité posolstvo celej knihy. Lebo vždy sa tu niečo začína od nuly – preto sme sa podľa neho za 30 rokov nikam neposunuli.
Kniha nie je prehľadom neúspechov, ani sťažností, ani variant na to známe: „Nedá sa!“. Práve naopak. Peter Pellegrini vidí veľkú šancu na zásadnú zmenu našej krásnej vlasti. Konštatoval, že jeho posolstvo znie „Dá sa a my to dokážeme!“. Dokážeme to už len preto, lebo máme príklad a inšpiráciu v generáciách, ktoré tu boli pred nami. Stačí si to len pripomenúť aké úžasné veci naša krajina a jej obyvatelia dokázali a koľko našich rodákov sa presadilo vo svete a aj dnes robia Slovensku dobré meno.
Peter Pellegrini tiež povedal, že: „Cesta nebude rovná ani jednoduchá. Na to žijeme v príliš ťažkých časoch. Ale práve to je úlohou všetkých, ktorí od ľudí vo voľbách dostanú dôveru. Upratať všetky katastrofy a previesť národ bezpečne cez prah nových čias. V mojej útlej knižke nájdete oboje. Sme hrdý, trpezlivý, pracovitý a šikovný národ, ktorý si zaslúži lepšiu budúcnosť. Tak k nej poďme urobiť prvý krok. Spolu! A je len a len na nás, či pri jej hľadaní chceme priložiť ruku k spoločnému dielu. Ja som tuto ruku ponúkol v knihe Slovensko vlastnou cestou.“
Pellegrini na záver podujatia poznamenal, že: „Politiku robím a vždy budem robiť pre ľudí. „Žijeme síce časy štvrtej generácie priemyslu a umelej inteligencie – ale keď prestaneme vidieť človeka so všetkým, čo k nemu patrí, prestane mať politická práca zmysel.“
Kniha má úvod, záver a sediem kapitol. Ku knihe sa dnes spustila tiež webová stránka www.slovenskovlastnoucestou.sk, kde môže každý písať svoje odkazy. Čo ho zaujíma, čo by si želal. S čím nesúhlasí. Čokoľvek. Všetko si to prečítam a budem za to veľmi rád. Lebo ľudia musí byť súčasťou politiky a musí mať možnosť prejaviť svoj názor. Musí mať možnosť prejaviť svoj hlas.
Vytlačená ju bude Peter Pellegrini rozdávať osobe cez cele leto v rámci roadshow Pelletonu 3, kedy obíde spoločne s tímom Slovensko, bude sa rozprávať s ľuďmi a zisťovať, čo ich trápi.
Celý text vzniká tiež v audio verzii – Peter Pellegrini ju celú vlastným hlasom načítal ako audioknihu, ktorá bude dostupná tiež zdarma pre každého na Spotify a Apple Podcast.
<< Späť k článkom