Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Slovensko za vlád Matoviča a Hegera schudobnelo

Patrícia Medveď Macíková
HLAS: SLOVENSKO ZA VLÁD MATOVIČA A HEGERA SCHUDOBNELO Ľudia na Slovensku za vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera schudobneli. „Za...

HLAS: SLOVENSKO ZA VLÁD MATOVIČA A HEGERA SCHUDOBNELO

Ľudia na Slovensku za vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera schudobneli. „Za mojej vlády sa ľudia na Slovensku postupne stávali bohatšími a ich život sa zlepšoval. Za vlády Matoviča a Hegera schudobneli a ich život sa zhoršil. Jednou z hlavných priorít HLASu po parlamentných voľbách bude preto zastavenie chudobnenia ľudí a zvýšenie ich životnej úrovne,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Slovensko sa v posledných rokoch prepadlo do systémovej chudoby, o čom svedčia mnohé oficiálne dáta. „Slovensko je jednou z troch krajín Európskej únie s najväčším počtom obyvateľov, ktorí si nemôžu dovoliť výživné jedlo s mäsom alebo jeho plnohodnotnou náhradou. Ide o zhruba 900-tisíc všetkých obyvateľov. Sme aj jednou z troch krajín s najväčším počtom dôchodcov, ktorí si nemôžu dovoliť výživné jedlo, tých je približne 300-tisíc. Zastavilo sa približovanie slovenského hospodárstva k priemeru EÚ, dnes voči nemu dosahujeme len 68- percentnú výkonnosť. A prepadáva sa aj reálna mzda a dnes zaznamenávame jej najväčší pokles za posledných 22 rokov,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Prepad životnej úrovne je podľa HLASu výsledkom chaotického a nekompetentného vládnutia Igora Matoviča s Eduardom Hegerom. „Rozoštvávali svojou politikou národ tak, že volanie po zmieri a súdržnosti je dnes silnejšie ako kedykoľvek predtým. Namiesto práce pre ľudí sa zaoberali vlastnými politickými spormi. Predbiehali sa v kultúrnych vojnách a nezmyselných témach, ktoré nikdy skutočnými problémami Slovenska neboli ani nebudú. HLAS chce však riešiť práve skutočné problémy Slovenska, pretože centrom našej pozornosti je človek a jeho lepší život od narodenia až po dôstojnú starobu,“ dodal Peter Pellegrini.

HLAS má jasný plán, ako tento cieľ dosiahnuť. „Vyrovnáme regionálne rozdiely. Podmienkou HLASu na vstup do vlády bude prijatie Národného programu definitívneho vyrovnania regionálnych rozdielov. Tým zobudíme slovenský vidiek a naštartujeme investície v regiónoch. Ochránime ľudí pred nezmyselne vysokými cenami energií a potravín. Silný štát musí mať nástroje na to, aby pomohol ľuďom tam, kde trh zlyhal. HLAS bude presadzovať silný štát, ktorý cez výrazne posilnený vplyv v strategických podnikoch zabezpečí ľuďom lacnejšie energie a lacnejšie potraviny. Vrátime dôchodcom plnohodnotný 13. dôchodok a budeme garantovať pomoc štátu všetkým ohrozeným skupinám, aby mäso na obed nebolo nedeľným sviatkom ako v minulosti. Zároveň na základe našej petície zabezpečíme, aby v budúcnosti museli za takéto chudobnenie ľudí zaplatiť politici znížením svojej vlastnej životnej úrovne,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom