Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Spúšťame Národnú petíciu za zmenu s názvom „Dostaňme Slovensko na správnu cestu“

Patrícia Medveď Macíková
  HLAS spúšťa národnú petíciu za zmenu s názvom Dostaňme Slovensko na správnu cestu. Podpisom pod túto petíciu žiadajú občania...

 

HLAS spúšťa národnú petíciu za zmenu s názvom Dostaňme Slovensko na správnu cestu.

Podpisom pod túto petíciu žiadajú občania novú vládu, aby zastavila drastické zvyšovanie cien energií a potravín súkromnými korporáciami – a to tak, že vráti kontrolu nad strategickými energetickými spoločnosťami späť do rúk štátu a nastaví silnú ruku štátu aj nad trhom potravín. Ďalej žiadajú, aby budúca vláda chránila dôchodcov, rodiny a slabých pred zdražovaním tak, že im bude garantovať skutočný 13. dôchodok a mimoriadnu finančnú pomoc v čase núdze. A napokon požadujú aj to, aby sa v prípade prepadu životnej úrovne znížili aj platy politikov.

„Jediným výsledkom Hegerovo-Matovičovej vlády je zdražovanie, kríza a chaos. Ľudia sú právom znepokojení a sklamaní. Musíme to zmeniť. Chceme Slovensko dostať na správnu cestu, ukončiť chaos, začať pracovať pre ľudí a nenechať si vziať našu budúcnosť,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Občania môžu podpisom tejto petície dať mandát novej vláde na zásadné kroky k lepšiemu životu ľudí na Slovensku. „Ak ľudia podpismi pod túto petíciu novej vláde mandát na tieto kroky dajú, potom sa stane súčasťou programu strany HLAS a kritériom na prípadný výber povolebných partnerov,“ vysvetlil Peter Pellegrini.

Ľudia môžu petíciu podpisovať elektronicky na webovej stránke www.peticiazazmenu.sk alebo osobne vo všetkých miestach na Slovensku, kde má HLAS svoje regionálne štruktúry. Tieto štruktúry budú po Veľkej noci aktívne zbierať podpisy aj priamo v uliciach slovenských miest a obcí.

<< Späť k článkom