Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Stabilizácia bez systémových krokov nemá perspektívu

Patrícia Medveď Macíková
Stabilizačné príspevky pre nemocničné sestry, zdravotníckych pracovníkov v nemocniciach, ako i pre niektorých záchranárov sú síce milé, ale žiadnym spôsobom...

Stabilizačné príspevky pre nemocničné sestry, zdravotníckych pracovníkov v nemocniciach, ako i pre niektorých záchranárov sú síce milé, ale žiadnym spôsobom systémovo neriešia stabilizáciu zdravotníckeho sektora ako takého.
Podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková:
“Za stranu HLAS od začiatku upozorňujem na to, že reakcia vlády na požiadavky Lekárskeho odborového združenia a výpovede lekárov sa týkali iba nemocničného personálu, a teda len jednej časti zdravotníckeho sektora. Nerovnakých prístup k zdravotníkom len zbytočne polarizuje vzťahy a zvyšuje napätie nielen medzi samotnými zdravotníkmi, ale predovšetkým medzi zdravotníkmi a pacientmi.
Tento diskriminačný prístup štátu, vlády, premiéra, ministra zdravotníctva a ministra financií vo vzťahu k zdravotníctvu ako celku spôsobí to, že po roku krízy v nemocniciach sa na nás už začiatkom roka 2023 začne valiť ďalšia kríza, a to ambulantná.
Ak by to náhodou premiér Heger, minister zdravotníctva Lengvarský, či minister financií Matovič nevedeli, tak aj v ambulanciách pracujú lekári a sestry a pre nich nie sú v rozpočte na rok 2023 vyčlenené dostatočné zdroje a už vôbec nie žiadne stabilizačné príspevky. A len pripomínam, že práve ambulancie sú v drvivej väčšine prípadov prvým kontaktom pacienta s lekárom.”
HLAS preto navrhol presun ďalších 840 mil. EUR z rezerv priamo do rozpočtu pre zdravotníctvo na rok 2023. Stabilita sa musí budovať od základov aj v zdravotníctve. V HLASe na tom budeme trvať, dohliadať a upozorňovať, aby sa na to v záujme pacientov nikdy nezabúdalo.
<< Späť k článkom