Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Stačilo parlamentného cirkusu, ľudia potrebujú pomoc!

Patrícia Medveď Macíková
HLAS vyzýva vládnu koalíciu, aby prestala s parlamentným cirkusom a začala sa konečne vážne zaoberať pomocou ľuďom pri drastickom zdražovaní....

HLAS vyzýva vládnu koalíciu, aby prestala s parlamentným cirkusom a začala sa konečne vážne zaoberať pomocou ľuďom pri drastickom zdražovaní. „Varujem vládnu koalíciu, aby sa po krachu svojej jedinej agendy zatýkania opozičných politikov neopovážila otravovať vzduch svojimi hádkami a vzájomným obviňovaním, kto za to môže. Ľudí to už naozaj nezaujíma, nenajedia sa z toho a plným právom čakajú, že vláda začne robiť to, za čo je ľuďmi platená,“ zdôraznil líder HLASU Peter Pellegrini.
HLAS považuje za absolútne neprijateľné, že ani dva týždne po svojej veľkohubej tlačovej konferencii nedokázala vláda schváliť návrhy zákonov pomoci ľuďom. „Vládna koalícia má úplne pomýlené priority. Keď bolo treba hlasovať o väzbe opozičného politika, boli jej poslanci v parlamente do nohy. Dnes, keď sa konečne rokuje o konkrétnej pomoci ľuďom, nie je v sále ani jeden koaličný poslanec,“ upozornil Peter Pellegrini.
HLAS vyzval vládnu koalíciu, aby podporila jeho návrhy, o ktorých práve rokuje parlament. HLAS žiada doplniť predčasné vyplatenie takzvaného 13. dôchodku aj vyplatením takzvaného 14. dôchodku, aby seniori pred Vianocami dostali svoju každoročnú sociálnu dávku. Navrhuje tiež rozšíriť okruh ohrozených skupín obyvateľstva o zamestnancov s nižšími príjmami, ktorí by tým takisto získali nárok na ohlasovaných 100 eur pomoci. O týchto návrhoch bude podpredseda HLASu Erik tomáš rokovať priamo s ministrom práce Milanom Krajniakom.

<< Späť k článkom