Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Štátnu inštitúciu spravujúcu miliardový majetok štátu povedie učiteľ náboženstva z OĽaNO

Patrícia Medveď Macíková
Výber nového šéfa Slovenského pozemkového fondu (SPF), ktorého dnes schválila vláda OĽaNO, SaS, Sme Rodina a Za ľudí na nomináciu ministra Samuela Vlčana (nom. OĽaNO), je absolútnou...

Výber nového šéfa Slovenského pozemkového fondu (SPF), ktorého dnes schválila vláda OĽaNOSaS, Sme Rodina a Za ľudí na nomináciu ministra Samuela Vlčana (nom. OĽaNO), je absolútnou katastrofou pre fungovanie štátu, obci, miest aj poľnohospodárovŠtátnu inštitúciu spravujúcu miliardový majetok občanov Slovenska pridelila Jánovi Maroszovi z OĽaNOvyštudovanému učiteľovi náboženstva, ktorý sa ani výberového konania nezúčastnil.

„OĽaNO pokračuje v Matovičovej totálnej fraške na transparentnosť. Vláda dnes schválila za šéfa SPF Jána Marosza, bývalého poslanca OĽaNO, ktorý sa výberového konania ani nezúčastnil. OĽaNO si herecké výkony bývalého agroministra „Jána Mičovského“ – vyhlásim výberové konanie a nakoniec dám stoličku vlastnému straníkovi, dokonale osvojilo. V Hlase sa už začíname pýtať, či všetky neziskové organizácie zaoberajúce sa transparentnosťou na Slovensku pre pandémiu ukončili svoju činnosť,“ povedal Róbert Puci, poslanec NR SR strany HLAS – SD.

Ján Marosz, poslanec za OĽaNO v období 2017 – 2020bude od piatku viesť inštitúciu, ktorá spravuje každý štvrtý hektár ornej pôdy na Slovensku. Celkovo ide o štátny majetok v hodnote miliárd eur. SPF spravuje štátnu pôdu a pozemky nezistených vlastníkov. Spolu ide približne o 700 000 hektárov, z čoho takmer 450 000 hektárov SPF prenajíma na poľnohospodárske účely. SPF tiež plníreštitučné nároky oprávneným osobám.

Nominant OĽaNO Marosz je absolventom náuky o vyučovaní náboženstva (tzv. katechetiky) a nemeckého jazyka a literatúry. Je zakladateľom Centra voľného času Žirafa, pôsobil ako prekladateľ nemeckého jazyka a v automotive spoločnosti Schaeffler. S pozemkovým právom a riešením problémov s obrovskou rozdrobenosťou pôdy nemá absolútne žiadne skúsenosti.

„OĽaNO vedie Slovensko nielen do krachu verejných financií, ale aj do krachu inštitúcií. Po korupčnom škandále na SPF, pre ktorý musel odstúpiť minister Mičovský, ho teraz povedie učiteľ náboženstva, ktorý v živote s pozemkovým právom neprišiel do styku. Hlavne, že je z OĽaNO. Je to nehoráznosť, pretože SPF je kľúčovou inštitúciou nielen pre poľnohospodárov, ale aj pre mestá, obce a občanov. Táto vláda je katastrofou pre Slovensko, nerozumieme ako mohla napríklad SaS, ktorá si hovorí, že je liberálna, s takouto nomináciou súhlasiť,“ uviedol R. Puci.

<< Späť k článkom