Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Stojíme za ministrom vnútra

Patrícia Medveď Macíková
Návrh Progresívneho Slovenska je iba reakciou neskúsených politikov na výčitky médií o nečinnosti opozície. Avizovať odvolanie ministra v čase, kedy...

Návrh Progresívneho Slovenska je iba reakciou neskúsených politikov na výčitky médií o nečinnosti opozície. Avizovať odvolanie ministra v čase, kedy ešte vláda ani nezískala dôveru parlamentu, je politická absurdita. Potvrdila to napokon aj ďalšia opozičná strana SaS, hoci sa na tejto absurdite aktívne podieľa. HLAS pripomína Progresívnemu Slovensku, že chcelo byť konštruktívnou opozíciou a poskytnúť novej vláde štandardných 100 dní politického pokoja. Namiesto toho progresívci podľahli tlaku médií a parlamentných krikľúňov z hnutia OĽaNO, ktorých jediným cieľom vždy bola a vždy bude deštrukcia celej spoločnosti.
HLAS preto oceňuje postoj KDH, ktoré svojou neúčasťou na aktivite zvyšku opozície dalo najavo svoje iné predstavy o základnej politickej kultúre a demokratických pravidlách. HLAS plne stojí za ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom. Je absurdné, aby bol akýkoľvek minister odvolávaný za to, že dodržiava platný zákon, podľa ktorého musí byť príslušník polície postavený mimo službu v prípade dôvodného podozrenia zo spáchania trestného činu. Matúš Šutaj Eštok napĺňa program HLASu v boji proti nelegálnej migrácii a zvýšení bezpečnosti slovenských občanov.
<< Späť k článkom