Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Túžba po politickej pomste dnes v parlamente prehrala

Patrícia Medveď Macíková
Túžba po politickej pomste dnes podľa strany HLAS – sociálna demokracia v parlamente prehrala. „Spravodlivosť môže a musí ďalej nasledovať...

Túžba po politickej pomste dnes podľa strany HLAS – sociálna demokracia v parlamente prehrala. „Spravodlivosť môže a musí ďalej nasledovať svojimi štandardnými cestami. Vyšetrovaním a spravodlivým rozhodnutím nezávislého súdu, ktorý budeme rešpektovať,“ vyhlásil po hlasovaní líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS zdôraznil, že vládnej koalícii sa nepodarilo presvedčiť ani vlastných poslancov o správnosti vydania predsedu opozičnej strany na väzobné stíhanie. „Je povinnosťou každého jedného poslanca hlasovať výlučne podľa svojho vedomia a svedomia. Ak nemohli s čistým svedomím zahlasovať za vydanie svojho kolegu na väzobné stíhanie, je dobre, že to neurobili,“ povedal Peter Pellegrini.

Poslanci HLASU vydanie do väzby nepodporili. „Sme naďalej presvedčení, že jediným cieľom týchto manévrov so zatýkaním je prekryť skutočné problémy Slovenska. Namiesto chleba ponúka vláda ľuďom hry. Právny štát na Slovensku neexistuje a orgány činné v trestnom konaní sú zneužívaní na politické ciele. Kým si nemôžeme byť istí, že ktoréhokoľvek z volených zástupcov vydávame do rúk spravodlivosti, a nie politickému revanšu, nemôžeme podporiť vydanie žiadneho poslanca do väzby,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom