Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Univerzitná nemocnica v Bratislave neobjednáva pacientov na operácie

Patrícia Medveď Macíková
Strana HLAS od leta upozorňuje na to, že tretina z 2100 lekárov, ktorí podali výpovede je z bratislavských nemocníc. Od...

Strana HLAS od leta upozorňuje na to, že tretina z 2100 lekárov, ktorí podali výpovede je z bratislavských nemocníc. Od júla 2022 upozorňujeme na to, že metropola Slovenska a bratislavský kraj bude mať v prípade nedohody vlády a lekárov vážny problém so zabezpečením zdravotnej starostlivosti pre svojich občanov. Ale nielen pre obyvateľov Bratislavy, ale aj z celého Slovenska, nakoľko mnoho bratislavských nemocníc poskytuje koncovú zdravotnú starostlivosť.
Zhrnula to podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková: “Ústavná zdravotná starostlivosť pre pacientov je vážne obmedzená a ohrozená nielen v Bratislave, ale aj v ďalších nemocniciach ako sú Nové Zámky alebo Prešov – a to ešte nie je konečný stav.
V záujme zabezpečenia ochrany zdravia a životov občanov vyzývame vládu a lekárov na urýchlenú a korektnú dohodu. Je neprípustné, aby občania boli rukojemníkmi dlhodobého nekonania a zlyhania vlády vo svojej základnej funkcie ochrany zdravia a životov.”
<< Späť k článkom