Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Upozorňujeme, že dostupnosť lekárov pre pacientov je vážne ohrozená

Patrícia Medveď Macíková
  HLAS – sociálna demokracia od prestavenia návrhu štátnej rozpočtu na rok 2022 kričí, že je nedostatočný a môže vážne...

 

HLAS – sociálna demokracia od prestavenia návrhu štátnej rozpočtu na rok 2022 kričí, že je nedostatočný a môže vážne ohroziť dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre nás všetkých. Na februárovej schôdzi parlamentu bol zamietnutý náš návrh na dofinancovanie zdravotníctva presunutím rezervy 500 mil. € pre našich pacientov a zdravotníkov.

Tému nedofinancovania zdravotníctva otvárame pravidelne a to nielen na tlačových konferenciách, v reláciách aj na všetkých ďalších fórach. Ale kompetentní odmietajú počúvať. 
„Naše obavy, prosby a návrhy dnes žiaľ potvrdili aj zástupcovia pacientov a predtým v mnohých vyjadreniach aj zástupcovia zdravotníkov. Na dnešnej spoločnej tlačovej konferencii prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov, pani Mária Lévyová jasne konštatovala, že ak štát okamžite nedofinancuje zdravotníctvo, pacienti si v ambulanciách aj v nemocnici budú musieť za iné ako akútne ošetrenie platiť. Nemocnice ani ambulancie nemajú totiž do dnes uzatvorené zmluvy so štátnou zdravotnou poisťovňou, ani so súkromnou poistovňou Dôvera. Štát sa absolútne vykašľal na svojich občanov, ktorým od apríla stále negarantuje bezplatnú zdravotnú starostlivosť pri plánovaných zákrokoch. A to nevravím o tom, ako sa ideme postarať o zdravie ukrajinských utečencov a o zase sa zvyšujúci počet covidových pacientov?

Keď vieme urgentne rýchlo konať a nájsť zdroje v iných krízových situáciách, prečo to nejde pokiaľ ide o našich občanov? To naozaj po 2 rokoch pandémie je ešte niekto kto nevidí, že zdravotníctvo krváca a melie z posledného?“ Upozorňuje podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková. 

<< Späť k článkom