Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Úradnícka vláda by mala predložiť kompeltnú správu o stave Slovenska

Patrícia Medveď Macíková
Úradnícka vláda by mala dôstojne a bez škandálov „svietiť a kúriť“ a predložiť ľuďom kompletnú správu o stave Slovenska.„HLAS očakáva,...

Úradnícka vláda by mala dôstojne a bez škandálov „svietiť a kúriť“ a predložiť ľuďom kompletnú správu o stave Slovenska.„HLAS očakáva, že vláda odborníkov po oboznámení sa svojimi rezortmi vydá kompletnú správu o stave republiky. Ľuďom treba dať jasný obraz, kde sa nachádzajú verejné financie, ako je na tom Plán obnovy, ako sa nám darí v čerpaní eurofondov a mnohé ďalšie,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Úradnícka vláda má podľa neho na túto úlohu všetky predpoklady, pretože nemá väzby na politické strany a niet žiadneho dôvodu domnievať sa, že by predložené závery skresľovala napríklad kvôli prebiehajúcej volebnej kampani. „Ak by to urobili, nenávratne by si poškodili svoj odborný imidž a verím, že im to za to nestojí,“ dodal Peter Pellegrini.

Ďalšími dvoma zásadnými úlohami úradníckej vlády je podľa neho „svietiť a kúriť“, v čom končiaca Hegerova vláda zlyhala. Tretím poslaním by malo byť vnesenie základného pokoja do spoločnosti.

Končiaca vláda Eduarda Hegera a Igora Matoviča podľa HLASu nesie plnú zodpovednosť za chaos a marazmus, v ktorom sa Slovensko ocitlo.  „Je to priamy dôsledok volebného víťazstva OĽANO a príchodu neskúsených a nepripravených ľudí do vlády, ktorí namiesto problémov ľudí riešili vlastné spory a egá. Rovnakú zodpovednosť, ako hlavní vinníci Heger s Matovičom nesú aj ďalší lídri bývalej vládnej koalície, ktorí ich až do konca podporovali. Hovorím o Borisovi Kollárovi, Richardovi Sulíkovi a Veronike Remišovej,“ vysvetlil Peter Pellegrini.

Ľudia by podľa neho nemali zabudnúť, čoho sme za posledných tri a pol roka boli svedkami – chudobnenia, drastického rastu cien, rozvratu štátu a verejných financií, chaosu a zmätku, ako aj nezvládnutej pandemickej, ekonomickej a potravinovej krízy. „Je vrchol cynizmu, nedostatku pokory a neúcty voči ľuďom vyhlásiť „zvládli sme to“. Nie, pán Heger, nezvládli ste to, zlyhali ste na všetkých frontoch,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom