Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: V Banskobystrickom kraji podporujeme za župana Ondreja Luntera

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia podporuje vo voľbách banskobystrického župana Ondreja Luntera, pretože predstavuje pozitívnu kontinuitu vo vedení kraja. „Chceme nadviazať...

HLAS – sociálna demokracia podporuje vo voľbách banskobystrického župana Ondreja Luntera, pretože predstavuje pozitívnu kontinuitu vo vedení kraja.
„Chceme nadviazať na to dobré, čo sa nám za posledné štyri roky spoločne podarilo. Poslanecký klub HLASu bol v uplynulých rokoch stabilným partnerom vedenia župy, vďaka čomu sme dosiahli konkrétne výsledky, či už v oblasti dopravnej, finančnej, sociálnej, kultúrnej i v oblasti regionálneho rozvoja. V tejto pozitívnej spolupráci chce HLAS s Ondrejom Lunterom pokračovať,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini v Banskej Bystrici.
HLAS považuje za nevyhnutné pokračovať v rozvoji kraja, pretože najmä jeho južné okresy stále patria k najmenej rozvinutým regiónom na Slovensku. „Okresy ako Poltár, Lučenec, či Revúca potrebujú kvalitnejšie cesty i lepší prístup k zdravotnej starostlivosti či k vzdelávaniu. Musíme pomôcť juhu stredného Slovenska prilákať viac investorov a znížiť tým nezamestnanosť. Rovnakou výzvou je aj lepšie využitie potenciálu kraja v cestovnom ruchu,“ dodal Peter Pellegrini.
HLAS vo voľbách poslancov banskobystrického župného zastupiteľstva postavil 32 kandidátov v jednotlivých volebných obvodoch. Chcú nadviazať na svoju doterajšiu poslaneckú prácu, pretože sa v nemalej miere podieľali na úspešných projektoch kraja. Práve v Banskej Bystrici vznikol pred časom prvý poslanecký klub novej strany HLAS – sociálna demokracia a krajský predseda HLASu Roman Malatinec je zároveň podpredsedom samosprávneho kraja.
<< Späť k článkom