Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vítame podporu SaS na zvýšenie životného minima

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia víta podporu SaS návrhu na výrazné zvýšenie životného minima.„Oceňujeme, že vládna strana prišla s rovnakým princípom...


HLAS – sociálna demokracia víta podporu SaS návrhu na výrazné zvýšenie životného minima.
„Oceňujeme, že vládna strana prišla s rovnakým princípom pomoci ako HLAS. Zvýšenie životného minima je rýchlym, efektívnym a účinným riešením, pretože je naň naviazaných množstvo sociálnych dávok, ktoré sa tým automaticky zvýšia,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.
HLAS víta aj podporu svojho návrhu, aby sa k použitiu viac ako miliardy eur zo spoločných peňazí vyjadrili Útvar hodnoty za peniaze a Inštitút finančnej politiky. „Je absolútne neprijateľné, aby dodnes nikto nevidel písomný návrh na minutie miliardy eur. Je absolútne neprijateľné, aby bola táto miliarda použitá bez akejkoľvek verejnej diskusie, bez pripomienkovania odborníkmi a verejnosťou a narýchlo schválená za dva dni v parlamente. Preto vyzývam predsedu vlády Eduarda Hegera, aby zajtra na vládu predložil stanoviská týchto dvoch odborných inštitútov, či plánovaná miliarda skutočne pomôže tým, ktorí to najviac potrebujú,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom