Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vláda musí riešiť priority ľudí, nie svoje vlastné!

Patrícia Medveď Macíková
Októbrová schôdza parlamentu potvrdzuje, že vláda absolútne zlyháva vo svojej úlohy a nerieši skutočné priority ľudí. „Slovensko je v kríze,...

Októbrová schôdza parlamentu potvrdzuje, že vláda absolútne zlyháva vo svojej úlohy a nerieši skutočné priority ľudí.

„Slovensko je v kríze, ľudia sa boja najbližších mesiacov a pri pohľade na vládu nevidia absolútne žiadnu nádej, že by im dokázala pomôcť. Inflácia rastie závratným tempom, skokovo rastú ceny energií, zúri tretia vlna pandémie a vládna koalícia rieši sprísnenie interrupcií a peniaze pre pani Zuzanu z očkovacej lotérie,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS preto predložil návrhy zákonov, ktoré reflektujú skutočné priority ľudí na Slovensku. Žiada zvýšenie pandemickej OČR na úroveň čistej mzdy, zníženie DPH na energie na 5 percent a vyšší rast dôchodkov v budúcom roku.

Vláda, ktorá fatálne zlyháva, nemá podľa HLASu právo na ďalšiu existenciu a je psou povinnosťou opozície aspoň sa pokúsiť o vyslovenie nedôvery takejto vláde. „Už mesiac čakáme od strany Smer podpisy potrebné na zvolanie takejto schôdze. Napriek ich prísľubom, napriek splneniu ich podivných podmienok sme dodnes žiadne podpisy nedostali. Budeme čakať ďalej, pretože vieme, čo je riešenie. Pád vlády, predčasné parlamentné voľby a mandát od ľudí pre tých, ktorí vyvedú Slovensko z krízy. A čím skôr, tým lepšie pre celé Slovensko,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom