Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vláda netuší ako chce pomáhať

Patrícia Medveď Macíková
Vláda doteraz ani nenaznačila, ako konkrétne bude vyzerať pomoc ľuďom či podnikom. Šermuje miliardami na pomoc, ktoré síce rozpočet vyčleňuje,...

Vláda doteraz ani nenaznačila, ako konkrétne bude vyzerať pomoc ľuďom či podnikom. Šermuje miliardami na pomoc, ktoré síce rozpočet vyčleňuje, ale vláda ani netuší, čo s nimi bude robiť. Na týchto miliardách bude sedieť Igor Matovič a rozhadzovať ich na svoje vlastné atómovky. S tým HLAS nikdy nebude súhlasiť.

Namiesto skutočnej pomoci môžeme hovoriť len o číslach, a tie sú jasné. Výdavky štátneho rozpočtu sú dvakrát také vysoké ako za vlády Petra Pellegriniho. Nič z nich nie je investíciou do budúcnosti, všetky chce vládnuť minúť, len doteraz nevie ako. Aj preto proti rozpočtu protestovali zdravotníci, preto s ním zásadne nesúhlasia reprezentanti dôchodcov, preto ho mestá a obce vnímajú ako vážne ohrozenie plnenia si povinností voči svojim obyvateľom. Igor Matovič s Eduardom Hegerom doteraz zadlžili Slovensko o 15 miliárd eur, a napriek tomu za vyše roka drastického zdražovania nedokázali pomôcť takmer nikomu.

Vláda nám predstavila rozpočet beznádeje, ktorý znamená extrémne historické zadlženie bez akéhokoľvek výhľadu do budúcnosti. Vláda to vie, preto jej jediným argumentom je citové vydieranie poslancov, aby tento zlý rozpočet podporili. HLAS ho v takejto podobe nepodporí. Pokiaľ chce vláda naďalej škodiť ľuďom na Slovensku, má dostatok hlasov, aby si ho schválila. Ak ich nezíska, nech ide konečne preč a umožní Slovensku predčasné voľby.

<< Späť k článkom