Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vláda odmieta občanom Slovenska v núdzi podať prvý pomoc

Patrícia Medveď Macíková
  Strana HLAS vyzýva všetkých občanov Slovenska, aby sa 21. januára zúčastnili na referende a podporili zmeny ústavy, ktoré umožnia...

 

Strana HLAS vyzýva všetkých občanov Slovenska, aby sa 21. januára zúčastnili na referende a podporili zmeny ústavy, ktoré umožnia konanie predčasných volieb. „Za necelé tri roky doviedla táto vláda Slovensko do absolútneho chaosu. Podnikatelia, živnostníci, ale aj samosprávy nedokážu platiť často až desaťnásobne vyššie faktúry za energie. V lekárňach je nedostatok základných liekov, ambulantní lekári uvažujú nad zatvorením svojich ambulancií, lebo vláda im nechce pomôcť. Koalícia v rozpade nedokáže prijať účinné opatrenia, ktorými by situáciu zastabilizovala, hoci financie na to má,“ vyhlásil podpredseda HLASu a poslanec NR SR Richard Raši.
Kým na konci roku 2019 bol dlh Slovenska na jedného obyvateľa 8 415 eur, v tomto roku stúpol na 13 712 eur. „Znamená to, že za tri roky zadlžili každého obyvateľa vrátane novorodencov o 5 297 eur,“ upozornil Raši a dodal, že ľudia z týchto peňazí vo forme pomoci nevideli takmer nič. „Každá rozumná vláda v kríze investuje do stabilizácie podnikateľského prostredia, ochrany obyvateľstva a budovania infraštruktúry. Tá Hegerova necháva samosprávy, podnikateľov, ale aj obyvateľov bez adekvátnej pomoci štátu a vôbec jej nevadí, že sa dostávajú do existenčných problémov,“ zdôraznil Raši.
V súčasnej kríze si nemôžeme dovoliť nemať ústavnú možnosť, ako vyhlásiť predčasné voľby, najmä, keď sa vláda namiesto pomoci občanov zaoberá len sama sebou a svojimi vnútornými spormi a má rekordnú, až 80-percentnú nedôveru obyvateľov, uzavrel Raši.

<< Späť k článkom