Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vláda opäť nechala dôchodcom oči pre plač

Patrícia Medveď Macíková
Dôchodcovia sa podľa HLASu môže „poďakovať“ vláde, že v rámci pomoci pri drastickom zdražovaní nedostanú ani cent navyše. Návrh HLASu...

Dôchodcovia sa podľa HLASu môže „poďakovať“ vláde, že v rámci pomoci pri drastickom zdražovaní nedostanú ani cent navyše. Návrh HLASu na vyplatenie takzvaného 14. dôchodku zmietla vládna koalícia zo stola.
„Vládna koalícia opäť nechala dôchodcom len oči pre plač. Rozhodla sa im vyplatiť takzvaný 13. dôchodok už v júli, ale pred Vianocami už nedostanú nič. HLAS žiadal, aby seniori dostali svoj obvyklý vianočný príspevok aj na konci roka, ale vládny valec to opäť zastavil,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.
Predčasné vyplatenie takzvaného 13. dôchodku nepovažuje za žiadnu pomoc. „Seniori dostanú len to, na čo by mali nárok. Skutočnou pomocou by bolo, ak by táto júlová dávka bola navyše, ako to presadzoval HLAS. Vláda otvorene kašle na dôchodcov, napriek dôrazným upozorneniam odborníkov i pani prezidentky, že táto sociálna skupina je výrazne ohrozená zdražovaním a potrebuje od štátu pomoc,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom