Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vláda si voči dôchodcom dodnes nesplnila ani základné úlohy

Patrícia Medveď Macíková
  HLAS – sociálna demokracia už takmer rok čaká, kedy začne vládna koalícia konečne riešiť zúfalú situáciu dôchodcov na Slovensku....

 

HLAS – sociálna demokracia už takmer rok čaká, kedy začne vládna koalícia konečne riešiť zúfalú situáciu dôchodcov na Slovensku. „Namiesto hier na reformy by vláda konečne mala pracovať na reálnom zlepšení života ľudí na Slovensku. Práve seniori sú tí, ktorí sa dodnes nedočkali od vlády skutočnej pomoci,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini. 

Igor Matovič aj Eduard Heger si podľa HLASu z neznámych dôvodov vybrali dôchodcov za nepriateľov. „Napriek vážnym varovaniam ekonómov, politikov i seniorov o znižujúcej sa životnej úrovni dôchodcov, nedokázali dodnes prijať žiadnu reálnu pomoc staršej generácii pri drastickom zdražovaní. Toto dnes považujeme za zásadnú a nesplnenú povinnosť vlády voči seniorom a až po jej splnení majú koaličné strany právo hovoriť o ďalších návrhoch,“ uviedol Peter Pellegrini.

HLAS upozorňuje, že akýkoľvek ústavný návrh zákona v dnešnej politickej situácii nemá šancu prejsť bez podpory buď OĽaNO alebo Sme rodina. „Kým SaS nepresvedčí jednu z týchto dvoch strán, bude zbytočne robiť tlačové konferencie o ústavných zákonoch. Odporúčam preto končiacej vládnej koalícii, aby namiesto nepretržitých sporov a vzájomného obviňovania sa, začala bezodkladne rokovať s opozíciu o termíne predčasných volieb. Je to v dnešnom marazme jediné riešenie, ktoré môže Slovensku skutočne pomôcť,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom