Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vláda spravuje Slovensko obludným spôsobom

Patrícia Medveď Macíková
Spôsob, ktorým vláda a vládna koalícia spravujú Slovensko, je podľa strany HLAS – sociálna demokracia doslova obludný. „Jeden večer sa...

Spôsob, ktorým vláda a vládna koalícia spravujú Slovensko, je podľa strany HLAS – sociálna demokracia doslova obludný.

„Jeden večer sa zrodí šialený nápad v hlave Igora Matoviča, na druhý deň ho pod pazuchou donesie na vládu a na tretí deň má prejsť koaličným valcom v parlamente. Bez akejkoľvek verejnej diskusie, zákonného pripomienkovania,  odbornej oponentúry a finančného krytia. Výsledkom je obrovský záväzok pre daňových poplatníkov za vyše miliardu eur, ktorý navyše vôbec, ale vôbec nerieši akútnu pomoc ľuďom pri zdražovaní,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Vládna koalícia podľa neho pokračuje vo svojej devastačnej misii pre Slovensko. „Jedinými výsledkami vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera je zatýkanie politických oponentov, rozvrat verejných financií, demontáž právneho štátu a politická nekultúra, ktorá prekročila všetky červené čiary. Igor Matovič dnes svojho koaličného partnera verejne obvinil z vlastizrady a korupcie, a napriek tomu s ním ďalej sedí za jedným stolom. Toto už nie sú ani hry, ktoré vláda ponúka namiesto chleba, toto je jedna politická stoka,“ dodal Peter Pellegrini.

HLAS trvá na tom, že jednorazový balíček opatrení z dielne ministra práce, ktorý dnes prijala vláda, je absolútne nedostatočný. „Úplne obišiel 1,4 milióna dôchodcov a 1,6 milióna pracujúcich, ktorí si takto zaslúžia pomoc od štátu. Namiesto skutočnej pomoci ľuďom sa vláda zaoberá osobným fetišom Igora Matoviča a v skrátenom legislatívnom konaní míňa stámilióny na detské krúžky, ktorým podľa samotného ministra školstva chýbajú elementárne pravidlá. Táto vláda dodnes nepochopila, čo ľudia na Slovensku potrebujú a už to ani nikdy nepochopí,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom