Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vláda stále nerieši požiadavky zdravotníkov

Patrícia Medveď Macíková
R. Raši: Je tragické a trestuhodné, ako vláda nerieši požiadavky zdravotníkov Vláda Eduarda Hegera nemá pod kontrolou situáciu s výpoveďami...

R. Raši: Je tragické a trestuhodné, ako vláda nerieši požiadavky zdravotníkov

Vláda Eduarda Hegera nemá pod kontrolou situáciu s výpoveďami zdravotníkov. Po dnešnom stretnutí prezidentky s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským to povedal člen zdravotníckeho výboru NR SR a podpredseda strany HLAS Richard Raši. “Je hrozné a priam tragické, že pani prezidentka musí po mesiacoch, čo je jasné, aké požiadavky lekári majú, žiadať vládu a ministra o zlepšenie komunikácie,” vyhlásil Richard Raši. Podľa neho by malo byť psou povinnosťou ministra zdravotníctva, ale aj premiéra a ostatných ministrov, aby s lekármi a ostatnými zdravotníkmi komunikovali tak, aby výpovede stiahli.

Vláda má teraz ešte niečo vyše mesiaca na to, aby oprávneným požiadavkám zdravotníkov vyhovela. “Riešenie požiadaviek, ktorým sa z časového hľadiska nedá vyhovieť, by mala vláda zapracovať do memoranda, ktoré podpíše nielen minister zdravotníctva, ale aj premiér a minister financií Matovič. Ak nám totiž lekári, sestry, záchranári a ostatní zdravotníci odídu do blízkeho zahraničia, kde ich chcú adekvátne ohodnotiť , doplatí na to nielen táto neschopná vláda, ale všetci občania Slovenskej republiky, uzavrel R. Raši.

<< Späť k článkom