Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vláda zabudla na seniorov aj množstvo pracujúcich

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia víta výsledky kolektívneho vyjednávania odborov a vlády.  „Vnímam to však skôr, že ide o reakciu na...

HLAS – sociálna demokracia víta výsledky kolektívneho vyjednávania odborov a vlády.  „Vnímam to však skôr, že ide o reakciu na protesty učiteľov v uliciach hlavného mesta, než o úprimnú snahu vlády riešiť nahromadené sociálne problémy, “ uviedol líder HLASu – sociálna demokracia Peter Pellegrini.
„Napriek tomu, že dôjde k avizovanému nárastu platov štátnych zamestnancov a pedagogických aj nepedagogických pracovníkov, fakticky hrozí, že toto navýšenie  nepokryje očakávanú infláciu v roku 2022 a 2023 a reálne mzdy tak budú ďalej klesať,“ uviedol Peter Pellegrini. Žiaľ, naďalej sú veľké skupiny obyvateľov, ktorých existenčne ničí inflácia, rast cien energií a potravín a ktorí potrebujú okamžitú pomoc. 
„Seniori, poctivo pracujúci ľudia bez nezaopatrených detí sú v existenčnej kríze, avšak naďalej sú pre túto vládu nepriateľmi, ktorých požiadavky sú ignorované.  Koalícia si ich trpezlivosť zamieňa za bezmocnosť a návrhy HLASu, aby Matovičov sociálny balíček obsahoval aj finančnú pomoc pre nich, koalícia v parlamente nepodporila,“ uviedol líder HLASu  – sociálna demokracia. Vyzývame vládu, aby konečne začala urgentne riešiť tieto najzraniteľnejšie a najohrozenejšie vrstvy spoločnosti.

<< Späť k článkom