Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: VLÁDNA KOALÍCIA OPÄŤ BERIE ĽUĎOM REFERENDUM

Patrícia Medveď Macíková
Vládna koalícia dnes napľula 600-tisíc ľuďom do tváre a opäť im zobrala ich ústavné právo na referendum. Odmietnutie novely rokovacieho...

Vládna koalícia dnes napľula 600-tisíc ľuďom do tváre a opäť im zobrala ich ústavné právo na referendum. Odmietnutie novely rokovacieho poriadku z dielne HLASU znamená, že naplnenie vôle občanov bola odložené minimálne o pol roka.

„Vládna koalícia dnes definitívne odhodila masky a ukázala, že absolútne nerešpektuje slovenských občanov ako jediných nositeľov moci v štáte. Povedala im, že nemajú žiadne právo prehovoriť aj počas volebné obdobia, či sú alebo nie sú spokojní so súčasným smerovaním Slovenska. Moc v Slovenskej republike dnes nemajú v rukách ľudia, ale skupinka vyvolených, ktorá si službu občanom pomýlila s volebným bianco šekom na všetky svoje výčiny,“ uviedol predseda HLASu Peter Pellegrini.

Koalícia podľa neho ukazuje svoje skutočné priority. „Keď treba naplniť vôľu ľudí a ich ústavné právo na referendum, má koalícia pol roka času a je vďačná za akúkoľvek obštrukciu, ktorou môže vykonanie referenda oddialiť. Ale keď treba pošliapavať právo, dať možnosť vybraným ľuďom zatýkať kohokoľvek bez dôkazov a urobiť z Daniela Lipšica novodobého inkvizítora, vtedy hodí všetko za hlavu, založí akúsi Matovičovu komisiu a výsledky prinesie do týždňa,“ poznamenal Peter Pellegrini.

Líder HLASU považuje za tragické, že parlament neschválil ani Deklaráciu 1. septembra, predloženú poslancami HLASU. „Ústrednou myšlienkou tejto deklarácie je, že ak občan moc dáva, má ju právo za presne stanovených podmienok aj vziať. Ani k tejto myšlienke sa však dnes mnohí poslanci jednoducho nedokázali prihlásiť,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom