Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vládna koalícia sa k dôchodcom opäť otočila chrbtom

Patrícia Medveď Macíková
Vládna koalícia sa opäť dôchodcom otočila chrbtom. Odmietla v parlamente návrh strany HLAS – sociálna demokracia na vyplatenie jednorazového kompenzačného...

Vládna koalícia sa opäť dôchodcom otočila chrbtom. Odmietla v parlamente návrh strany HLAS – sociálna demokracia na vyplatenie jednorazového kompenzačného 300-eurového príspevku seniorom, aby sa ľahšie vyrovnali s následkami pandémie.

„Dôchodcovia trpia pandémiou v mnohých ohľadoch podstatne viac ako ostatní a sú najohrozenejšou vekovou skupinou v boji s vírusom. Pomoc štátu si určite zaslúžia. Je mi veľmi ľúto, že sa nich vládna koalícia opäť raz z čisto politických dôvodov vykašlala,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

„Premiér Heger pri každej príležitosti opakuje lož, ako vládna vyzýva opozíciu na spoluprácu. Keď však má tieto pekné reči dokázať skutkom, zlyhá rovnako ako jeho predchodca Igor Matovič. Koalícia zmietla zo stola našu konkrétnu pomoc dôchodcom aj ľuďom v exekúcii. Toto je ich pravá tvár,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS považuje za desivé, akým prioritám sa vládna koalícia venuje. „Riešia nižšie tresty za drogy, interrupcie alebo vyššiu ochranu psov a hlucháňov. Ľudia v núdzi a ich skutočné problémy im nestoja za pozornosť. Je tragédia, čoho sa Slovensko dožilo,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom