Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: VLÁDNA KOALÍCIA SA OPÄŤ OTOČILA CHRBTOM K ĽUĎOM I HOSPODÁRSTVU

Patrícia Medveď Macíková
Vládna koalícia sa opäť demonštratívne otočila chrbtom k ľuďom i k hospodárstvu. Vládni poslanci zamietli návrhy HLASu ma zdvojnásobenie rodinných...

Vládna koalícia sa opäť demonštratívne otočila chrbtom k ľuďom i k hospodárstvu. Vládni poslanci zamietli návrhy HLASu ma zdvojnásobenie rodinných prídavkov, návrat obedov zadarmo i dočasné zníženie DPR gastrosektoru na päť percent.

„Návrhy HLASU boli absolútne apolitické a ich jediným cieľom bolo pomôcť ťažko skúšaným ľuďom i ekonomike. Chceli sme zvýšiť zdvojnásobiť rodinné prídavky, aby sme touto formou aspoň čiastočne odškodnili rodiny s deťmi za ich strádanie počas pandémie. Návrat obedov zadarmo mal zaručiť všetkým deťom aspoň jedno teplé jedlo denne. A dočasné zníženie DPH pre gastro predstavovalo záchranné koleso sektoru, najviac postihnutému pandémiou, v ktorom už skrachovali tisíce prevádzok. Ani v takýchto chvíľach však vládna koalícia nedokáže odhodiť politické tričká a podporiť dobrú vec,“ uviedol líder HLASU Peter Pellegrini.

Vládna koalícia opakuje, že očakáva od opozície konštruktívne návrhy a že k nim nebude pristupovať podľa predkladateľa, ale podľa ich obsahu. „Koaliční poslanci nám teda dnes povedali, že rodičia nepotrebujú vyššie rodinné prídavky, deti nepotrebujú teplé jedlo denne a gastro nepotrebuje znížiť DPH. Je mi veľmi ľúto, že sa ľudia ani hospodárstvo opäť nedočkali efektívnej pomoci,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom