Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vládna koalícia ukázala dôchodcom vztýčený prostredník

Patrícia Medveď Macíková
Vládna koalícia dnes ukázala dôchodcom vztýčený prostredník a uprostred drastického zdražovania im opäť odmietla zvýšiť dôchodky. „HLAS navrhol mimoriadne zvýšenie dôchodkov,...


Vládna koalícia dnes ukázala dôchodcom vztýčený prostredník a uprostred drastického zdražovania im opäť odmietla zvýšiť dôchodky. 
„HLAS navrhol mimoriadne zvýšenie dôchodkov, pretože ceny rastú závratným tempom a vláda doteraz seniorom nijako nepomohla. Na svoju obrovskú hanbu, náš návrh podporilo len osem vládnych poslancov. Vláda opäť nechala dôchodcov napospas zdražovaniu, hoci verejne sľubovala, že po rodinách s deťmi prídu na rad ďalšie ohrozené skupiny,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.
Za desať mesiacov zdražovania neurobila vláda pre ľudí na Slovensku nič. „Ostatné štáty prijímajú ďalšie a ďalšie balíky skutočnej pomoci. Slovenská vláda si vystačila so sto eurami pre niekoľko ohrozených skupín a so 75 eurami na dieťa. Dôchodcom a pracujúcim bez nezaopatrených detí nedala a nedá nič. Páni Matovič a Heger, hanbite sa pred slovenskými seniormi. To, čo ste dnes predviedli, je totálna neúcta k ich šedinám, totálne nepochopenie ich prínosu pre spoločnosť a totálne popretie medzigeneračnej solidarity,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
HLAS svoj návrh na mimoriadnu valorizáciu dôchodkov predložil už vo februári, vládna koalícia ho však protiprávne vyradila z vtedajšej parlamentnej schôdze, preto sa dnes musela k nemu vrátiť. „Žiaľ, ani čoraz väčšie zdražovanie nedonútilo vládne strany prehodnotiť svoj postoj k slovenským seniorom. HLAS už pre nich žiadal kompenzačný príspevok 300 eur kvôli pandémii, 200 eur pre každého, aj nezaočkovaného dôchodcu na rast životných nákladov, predĺženie mechanizmu minimálnej valorizácie dôchodkov. Nič. Vládna koalícia má pre nich iný recept: menej kúriť, vykrúcať žiarovky, sťahovať sa do menších bytov a zatvárať dvere rúry pre pečení. Je to neskutočná hanba,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom