Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vládne zúfalstvo v priamom prenose

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia považuje dnešné rokovanie vlády za politické zúfalstvo prezentované v priamom prenose. „Dnes mala táto neschopná vláda...

HLAS – sociálna demokracia považuje dnešné rokovanie vlády za politické zúfalstvo prezentované v priamom prenose.
„Dnes mala táto neschopná vláda schváliť energetickú pomoc pre Slovensko. Tak ako v čase pandémie, aj dnes keď sa na ľudí valí energetické tsunami a ľudia sa boja, Matovič sa háda so Sulíkom a prináša doslova poplašnú správu, že nie je nič pripravené. Dnešok len potvrdil, že táto vláda musí skončiť, inak hrozí kolaps slovenskej ekonomiky a veľká bieda a nezamestnanosť,“ uviedol Peter Pellegrini.
„Považujem za doslova šialené, keď po rokovaní vlády informuje predseda vlády Heger, že dramatické zvýšenie cien energií do konca roka nehrozí, aby vzápätí jeho minister financií Matovič, po tom istom rokovaní tvrdil presný opak“, uviedol Pellegrini. Vládna kríza podľa Pellegriniho prekročila všetky racionálne rámce a prezidentka by mala v pondelok vyzvať premiéra, aby predstavil 76 poslancov potrebných na podporu vlády. HLAS  – sociálna demokracia naďalej trvá na tom, aby poslanci v parlamente  podporili Kollárovu zmenu ústavy a Heger by mal dať hlasovať o dôvere vláde.
„Dnes nie je pre Slovensko dôležité, kto bude sedieť a na akých ministerských stoličkách, ale či táto vláda má ešte vàčšinu v parlamente, aby mohla vôbec prijímať zákony na pomoc ľuďom. Očakávam, že práve o tomto sa bude v pondelok hovoriť na stretnutí s prezidentkou a predsedom vlády“, uviedol líder HLASu – sociálna demokracia.
<< Späť k článkom