Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: VRACIAME REFERENDUM ĽUĎOM

Patrícia Medveď Macíková
HLAS dnes predložil do parlamentu návrh zákona, ktorý umožní skoršie konanie referenda o predčasných voľbách.„Vraciame referendum ľuďom. Je našou politickou...

HLAS dnes predložil do parlamentu návrh zákona, ktorý umožní skoršie konanie referenda o predčasných voľbách.
„Vraciame referendum ľuďom. Je našou politickou povinnosťou urobiť všetko pre to, aby slovenskí občania mohli naplniť svoje ústavné právo a rozhodnúť o konci súčasnej vlády,“ uviedol predseda HLASu Peter Pellegrini.
Návrh HLASu upravuje rokovací poriadok Národnej rady SR a umožňuje predsedovi parlamentu predložiť na rokovanie pléna aj taký návrh, o ktorom poslanci už rozhodli v predchádzajúcich šiestich mesiacoch. Jeho zaradenie do programu musí následne odobriť svojím hlasovaním celá snemovňa.
„Návrh HLASu je cestou, ako sa dá v čo najkratšom možnom čase zmeniť ústava tak, aby bez pochybností umožnila konanie referenda o predčasných voľbách,“ dodal Peter Pellegrini.
Líder HLASu považuje za neprijateľné, aby o osude referenda rozhodovalo osem koaličných členov ústavnoprávneho výboru s využitím kľučky v rokovacom poriadku. „Osem poslancov nesmie hodiť do koša 600-tisíc podpisov slovenských občanov a znemožniť im naplnenie ich ústavného práva. Dnes sme dali možnosť všetkým poslancom skrátiť nevyhnutné lehoty na vypísanie referenda a ja pevne verím, že túto možnosť využijú,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom