Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Domov » Aktuality » Tlačové správy » Patrícia Medveď Macíková » Tlačová správa: Všetkých 11...

Tlačová správa: Všetkých 11 poslancov HLASu vysloví vláde nedôveru

  Všetkých jedenásť poslancov strany HLAS bude v utorok hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde Igora Matoviča a Eduarda Hegera. „Pri […]

 

Všetkých jedenásť poslancov strany HLAS bude v utorok hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde Igora Matoviča a Eduarda Hegera.

„Pri tomto hlasovaní pôjdu bokom všetky obvyklé výhovorky, pretože každý jeden poslanec bude mať len dve možnosti. Buď chce slovenskú vládu s Igorom Matovičom a Eduardom Hegerom, alebo nie. Je to len čierna a biela. Každý poslanec si oblečie len z dvoch možných dresov. Za Matoviča s Hegerom, alebo proti nim,“ uviedol predseda HLASu Peter Pellegrini.

Dôvody jednotlivých opozičných strán na pád vlády sa podľa neho prirodzene rôznia, no to dnes nie je podstatné. „Každý poslanec si musí položiť jednoduchú otázku: Je vláda Eduarda Hegera a Igora Matoviča prínosom pre Slovenskú republiku alebo príťažou? Každý, kto ju považuje za príťaž, bude hlasovať za jej odvolanie. A každý, kto ju považuje za prínos, ju akoukoľvek formou podporí. Či už zdržaním sa alebo svojou neúčasťou na hlasovaní,“ dodal Peter Pellegrini.

Jedinou alternatívou po prípadnom páde vlády sú pre HLAS predčasné voľby. „Ak vláda mandát svojou vlastnou vinou stratila, občania musia dať vo voľbách mandát nový. Len a len ľudia môžu povedať, kto má ich dôveru, aby vyviedol Slovensko z najhoršej krízy, v ktorej sa kedy ocitlo. Z krízy hospodárskej, energetickej, zdražovacej, pandemickej a v slovenskom prípade aj jednoznačne krízy politickej,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom

Používaním stránok prevádzkovaných stranou HLAS súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info