Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vypočuli sme volanie seniorov a rozmrazili minimálne dôchodky

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia naplnil volanie seniorov a presadil v parlamente rozmrazenie minimálnych dôchodkov. „HLAS v čase extrémizmu a populizmu...

HLAS – sociálna demokracia naplnil volanie seniorov a presadil v parlamente rozmrazenie minimálnych dôchodkov.
„HLAS v čase extrémizmu a populizmu ponúka politiku pokojnej sily, ktorá presadzuje v parlamente pomoc pre ľudí. Naplnili sme želanie seniorov s minimálnymi dôchodkami a odmrazili sme ich  dôchodky od prvého júla,“ uviedol predseda strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini.
„Okrem toho sme s našimi návrhmi zákonov  pomohli seniorom v súvislosti s navýšením sumy na rekondičný pobyt, mamičkám finančnou kompenzáciou, ak sa ich deti nedostanú do škôlky, ako aj návrhmi riešiacimi vysoké ceny potravín. My o sociálnej demokracii nehovoríme, my ako sociálni demokrati konáme,“ uviedol líder HLASu.
Podpredseda strany Erik Tomáš k rozmrazeniu minimálnych dôchodkov uviedol, že nestačí sa len so seniormi stretávať a podpisovať memorandá o spolupráci, ale treba v ich záujme aj razantne konať. „Chcem upresniť, že valorizácia minimálnych dôchodkov sa odvíja od počtu odpracovaných rokov a môže sa u mnohých zvýšiť až na úroveň 50 eur, “ zdôraznil Erik Tomáš.
„Tým však naše úsilie nekončí. Vo štvrtok sa bude hlasovať o našom návrhu zákona, aby došlo od 1.júla k valorizácii všetkých dôchodkov. Ak by to parlament schválil došlo by k navýšeniu o 10 percent,“ uviedol Tomáš. „Momentálne prebiehajú rokovania. Som pripravený rokovať aj s čertom, diablom len aby sme tímto ľuďom v ťažkej sociálnej situácii pomohli,“ informoval podpredseda HLASu – sociálna demokracia.
Richard Raši vyslovil veľké obavy v súvislosti s Plánom obnovy, ktorý sa doslova rúca pred očami. „Reálne hrozí, že nebudú nové záchranky, ani nemocnice. Minister zdravotníctva by mal predstúpiť pred verejnosť a priznať, že Rázsochy ani nemocnica v Martine nebudú vďaka babráctvu koalície,“ upozornil podpredseda strany Richard Raši.
V súvislosti so škandálom exministra hospodárstva Sulíka a jeho videom z Expo v Dubaji líder HLASu uviedol: „To video o vypití baru je len čerešničkou nad tým, že jeden milión eur visí vo vzduchu bez faktúr. Tejto politickej garnitúre zachutila moc a namiesto pomoci ľuďom si užívali v ministerských kreslách papalášizmus.“
<< Späť k článkom