Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyrovnáme regionálne rozdiely

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia, sa dnes prostredníctvom podpisu lídra HLASu Petra Pellegriniho, prihlásil k výzve župana BBSK Ondreja Luntera nesúcej...

HLAS – sociálna demokracia, sa dnes prostredníctvom podpisu lídra HLASu Petra Pellegriniho, prihlásil k výzve župana BBSK Ondreja Luntera nesúcej názov „Nežiadame zázraky“.
„HLAS – sociálnu demokraciu vnímam ako relevantnú stranu, ktorá má ambíciu venovať sa svojou politikou rozvoju regiónov,“ uviedol župan BBSK Ondrej Lunter.
Líder HLASu Peter Pellegrini zdôraznil, že už ako premiér odmietol riešiť problémy samospráv od zeleného bratislavského stola a v tejto politike mieni pokračovať. „Oceňujem túto iniciatívu župana Luntera, pretože dokument vnímam ako rámec, ktorým smerom sa má  spolupráca medzi novou vládou a samosprávami uberať. Môžem už dnes dať záväzok, že urobíme všetko pre rozvoj regiónov tak, aby človek nemohol byť potrestaný za to kde sa narodil. Silný štát bude iba taký silný aké budú jeho regióny,“ uviedol Peter Pellegrini.
„Môžem verejne prisĺúbiť, že pokiaľ budeme vo vláde, každý okres navštívime dva krát, do dvanástich rokov vyrovnáme regionálne rozdiely a začneme napĺňať veľký národný program odstránenia rozdielov regiónov,“ zdôraznil líder HLASu.
„HLAS presadzuje silný štát, ktorý ochráni ľudí pred potravinovými a energetickými krízami. Zároveň v spolupráci so župami, mestami a obcami sa musíme sústrediť na vybudovanie športovej, kultúrnej sociálnej infraštruktúry, ktorá vytvorí novú kvalitu života človeka v danom regióne, “ dodal Pellegrini.
„Môj podpis pod dokument pod názvom „Nežiadame zázraky“ vnímam ako šancu spojiť sa pre úspešnú budúcnosť Slovenska, kde samosprávy budú pre vládu partnermi a nie kasičkou na financovanie čudných nápadov politikov ako tomu bolo v časoch Hegerovej a Matovičovej vlády,“ skonštatoval predseda HLASu Peter Pellegrini.
<< Späť k článkom