Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzvali sme prezidentku na okrúhly stôl k zmene ústavy kvôli referendu

Patrícia Medveď Macíková
Strana HLAS – sociálna demokracia vyzvala pri príležitosti 17. novembra prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby zorganizovala okrúhly stôl predstaviteľov parlamentných politických...

Strana HLAS – sociálna demokracia vyzvala pri príležitosti 17. novembra prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby zorganizovala okrúhly stôl predstaviteľov parlamentných politických strán k zmene ústavy kvôli referendu o predčasných voľbách. Zároveň vyzvala lídrov koaličných strán, aby splnili svoje sľuby a umožnili zmenou ústavy čo najskoršie konanie referenda. Zmenu ústavy považuje HLAS za jedinú cestu, ako možnosť dospieť k referendu a naplneniu práva 600-tisíc občanov, ktorí oň požiadali.

„Je hanbou, že 32 rokov po Novembri sa ľudia márne domáhajú svojho základného ústavného práva. Vyzývame preto pani prezidentku, aby tak, ako prejavila starosť o ústavnú čistotu referenda, dnes prejavila starosť o právo pol milióna občanov Slovenskej republiky, ktorí o toto referendum právoplatne požiadali. Vyzývame vládu, aby bezodkladne podala do legislatívneho procesu zmenu ústavy, ktorá referendum umožní. Po uplynutí polročnej lehoty už nie je priestor na žiadne ďalšie výhovorky,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že 17. november 1989 bol sviatkom spolupatričnosti, nádeje z budúcnosti a búrania ostnatých drôtov, ktoré nás delili od okolitého sveta. „Nedovoľme dnes vystavať tieto ostnaté drôty znova. Nie na našich hraniciach, ale v našich srdciach, vzťahoch a skrz naskrz celým Slovenskom. Nedovoľme ďalšie rozdeľovanie spoločnosti, ďalšie výbuchy nenávisti jeden voči druhému. Nič viac nepotrebujeme v tejto nesmierne ťažkej dobe, ako je vzájomné pochopenie, držanie za jeden povraz, rešpekt k iným názorom a postojom, ale hlavne pokoj. A obávam, že sa dožijeme ďalšieho hnevu a sklamania u ľudí, ak im neumožníme vyjadriť svoj postoj v referende,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom