Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame koalíciu, aby sa dohodla na predčasných voľbách

Patrícia Medveď Macíková
HLAS vyzýva vládnu koalíciu, aby bezodkladne zmenila ústavu a dohodla sa na vypísaní predčasných parlamentných volieb.„Vládna koalícia druhýkrát extrémne zlyhala...

HLAS vyzýva vládnu koalíciu, aby bezodkladne zmenila ústavu a dohodla sa na vypísaní predčasných parlamentných volieb.
„Vládna koalícia druhýkrát extrémne zlyhala a nedokáže vyviesť Slovensko z krízy. Tak ako pred rokom hanebne nezvládla pandémiu, tak dnes nezvláda drastické zdražovanie a infláciu. Má voči ľuďom dnes už len jednu povinnosť – ospravedlniť sa a odísť,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.
Posledné spory medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom sú podľa neho tragickým opakovaním situácie spred roka. „Namiesto pomoci ľuďom nám ponúkajú len vzájomné spory a zatýkanie politických oponentov. Namiesto zjednocovania spoločnosti ju viac a viac rozoštvávajú. Namiesto napĺňania národnoštátnych záujmov Slovenska hazardujú s dodávkami energií a nerobia nič pre našu potravinovú sebestačnosť,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
Hoci ľudia už mesiace márne čakajú na akúkoľvek pomoc pri zdražovaní, vláda i parlament si bezostyšne vybrali týždňovú dovolenku a opäť nič neurobili. „Premiér Heger absolútne nezvláda riadenie vlády, ani svojich vlastných ministrov, ktorí sa ako poslední cirkusanti chystajú protestovať spolu s odborármi jeden proti druhému. Vylezie zo svojej diery len vtedy, keď ho majú v zahraničí potľapkať po pleci alebo keď môže nabrýzgať opozícii. Minuloročná výmena stoličiek pánov Hegera a Matoviča nevyriešilo absolútne nič. Jediné, čo pomôže, je odchod celej vládnej koalície,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom