Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame ľudí na účasť v referende a hlasovanie ZA zmenu ústavy

Patrícia Medveď Macíková
  HLAS vyzval ľudí na účasť na referende a hlasovanie za zmenu ústavy. „Vyzývam občanov Slovenskej republiky, aby prišli v...

 

HLAS vyzval ľudí na účasť na referende a hlasovanie za zmenu ústavy.

„Vyzývam občanov Slovenskej republiky, aby prišli v sobotu jasne povedať, že chcú mať právo skončiť mandát každej vlády, ktorá bude konať proti ich záujmom. Keď občan moc dáva, má ju právo aj brať. Účasť na referende je signál od každého jedného občana, že stojí o svoje ústavné práva,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Ľudia si podľa neho nikdy nebudú vážiť demokraciu, ak sa budú znehodnocovať jej základné a priame nástroje – referendum a voľby. „Želal by som si, aby bolo úspešné každé jedno referendum a v každom ľudia skutočne rozhodli áno alebo nie o položených otázkach. To je ich základné ústavné právo, ako ovplyvňovať život okolo seba,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Zmena ústavy napriek posledným sľubom predstaviteľov vládnej koalície nie je podľa neho ani zďaleka samozrejmosťou. „Tejto koalícii sa nedá veriť ani slovo. Už pred rokom a pol nám páni Matovič, Sulík a Kollár verejne sľúbili, že zmenia ústavu podľa nálezu ústavného súdu, a doteraz tak neurobili. Preto by ľudia mali využiť možnosť rozhodnúť sami a schváliť zmenu ústavy priamo v referende,“ dodal Peter Pellegrini.

Líder HLASu striktne odmietol výhrady vládnej koalície, že v prípade referenda ide o zbytočne vynaložených 11 miliónov eur. „Ak referendum nebude úspešné, na túto sumu by sa mali poskladať páni, ktorí zmenu ústavy ľuďom sľúbili a nedodržali slovo. Nehovoriac o tom, že na rôzne nezmysly ako na plošné testovanie či očkovaciu lotériu pomíňali nie desiatky, ale stovky miliónov eur,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom