Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame ministra Šimka, aby zvážil odvolanie policajného prezidenta

Patrícia Medveď Macíková
HLAS vyzýva ministra vnútra Ivana Šimka, aby zvážil odvolanie policajného prezidenta Štefana Hamrana. „Policajný zbor doviedol do stavu, že z...

HLAS vyzýva ministra vnútra Ivana Šimka, aby zvážil odvolanie policajného prezidenta Štefana Hamrana.
„Policajný zbor doviedol do stavu, že z neho utekajú všetci slušní policajti. Odmieta riešiť zhoršujúcu sa situáciu s nelegálnou migráciou. Verejne oroduje za stíhaných vyšetrovateľov, namiesto toho, aby ich postavil mimo službu. A namiesto plnenia si služobných povinností si pán Hamran organizuje tlačové konferencie, v ktorých sa úplne zbytočne púšťa do súbojov s politikmi, ktorí upozorňujú na jeho zlyhania,“ uviedol poslanec a generálny manažér HLASu Matúš Šutaj Eštok.
HLAS upozorňuje, že Štefan Hamran sa správa ako politik, a nie ako nezávislý a nestranícky policajný prezident. „Šéf polície nemá čo verejne špekulovať, že by mal byť riaditeľ Slovenskej informačnej služby odvolaný. Chápem, že sa mu nepáčia upozornenia tajnej služby na nekalú činnosť príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry, ale SIS si len plní svoje zákonom stanovené úlohy. Využívanie zločincov na krivé svedectvá, vydieranie kajúcnikov a zneužívanie trestného práva boli len zlomkom zistení SIS. Práve na základe správy SIS začal Úrad inšpekčnej služby vyšetrovať krivákov z NAKA a poukázal na prepojenie vyšetrovateľov, prokurátorov a kajúcnikov na politické špičky OĽaNO,“ dodal Matúš Šutaj Eštok.
<< Späť k článkom