Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame ministra vnútra nepodporiť povinné kvóty pre migrantov

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva ministra vnútra Ivana Šimka, aby na rokovaniach Rady ministrov vnútra v Bruseli o migračnom pakte...

HLAS – sociálna demokracia vyzýva ministra vnútra Ivana Šimka, aby na rokovaniach Rady ministrov vnútra v Bruseli o migračnom pakte nemenil zásadnú pozíciu Slovenska pri povinnom prerozdeľovaní migrantov.

„HLASu odmieta povinné kvóty na nelegálnych migrantov a preto ma vyrušil  status ministra vnútra Šimka, ktorý pred odchodom do Bruselu naznačoval, že treba zmeniť pozíciu Slovenska a náš štát by mal byť solidárnejší. Akoby chcel zmeniť pozíciu Slovenska, ktorú sme tak dlho a nekompromisne presadzovali,“ uviedol líder HLASu.
„Rovnako ma vyrušuje, že takýto jeho obrat prichádza v čase keď nemôžeme hovoriť o jednote V4 o ktorú sme sa dlhé roky v tejto téme opierali. Zásadne vyzývam ministra vnútra, ktorý nemá politický mandát ani dôveru parlamentu, aby akýmkoľvek spôsobom nemenil kurz zahraničnej politiky Slovenska v otázke nelegálnej  migrácie,“ zdôraznil Pellegrini.
„Pán minister nemá na rokovania oficiálny mandát výboru pre európske záležitosti a pán minister mal v tejto otázke požiadať o stanovisko aj brannobezpečnostný výbor. Vyzývam predsedu parlamentu Borisa Kollára, aby poveril niekoho vedením brannobezpečnostného výboru a tým ho sfunkčnil, aby sme sa tejto zásadnej otázke venovali po návrate Šimka z Bruselu,“ skonštatoval Peter Pellegrini.
„Zároveň žiadam spoločné zasadnutie oboch kompetentných výborov, aby sme jasne vedeli, čo rokoval Ivan Šimko v Bruseli a akú pozíciu Slovenska zastával,“ dodal líder HLASu – sociálna demokracia.
Podpredsedníčka strany Denisa Saková upozornila na kritickú situáciu na južnej hranici. „Vyzývam MV SR, aby zintenzívnilo komunikaciu priamo s Maďarskom aj na úrovni V4. Musíme pomôcť južnému susedovi pri ochrane južnej hranice so Srbskom. Zároveň aby sme aj my posilnili fyzickú a technickú ochranu východnej hranice s Ukrajinou.“ Vyzvala MV k aktívnym krokom.“Očakávam, že ministerstvo vnútra urobí zásadné opatrenia na odradenie nelegálnych migrantov. Inak nám hrozí zatvorenie hraníc od našich susedov ako sme boli svedkami počas jesene minulého roka.“
<< Späť k článkom