Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame ministra vnútra Romana Mikulca na okamžitý odchod z funkcie

Patrícia Medveď Macíková
„Silové zložky sa vymkli spod kontroly vlády a rozpútali medzi sebou otvorenú vojnu. Dnešné zadržanie šéfa inšpekcie Policajného zboru potvrdzuje...


„Silové zložky sa vymkli spod kontroly vlády a rozpútali medzi sebou otvorenú vojnu. Dnešné zadržanie šéfa inšpekcie Policajného zboru potvrdzuje podozrenia, že súčasná vládna garnitúra nemá záujem o dôkladné preverenie informácií SIS o existencii skupinky vyšetrovateľov a prokurátorov, konajúcej v rozpore so zákonmi, dôkazmi a spravodlivosťou. Priamu politickú zodpovednosť za to nesie minister vnútra, ktorý by mal ihneď z funkcie odstúpiť,“ uviedol líder HLASU Peter Pellegrini.
„Pán minister vnútra, odstúpte okamžite zo svojej funkcie. Prenechajte svoje miesto niekomu, kto zavedenie v silových zložkách poriadok a kto zabezpečí, aby sa spravodlivosť na Slovensku vykonávala len na základe faktov a dôkazov, nie na základe politických objednávok. Vy ste to nedokázali, takže je najvyšší čas odísť,“ vyhlásil predseda HLASU.
Politické nitky celého komplotu vedú podľa všetkého priamo k predsedovi OĽaNO Igorovi Matovičovi, ktorého kryje fiktívny premiér Eduard Heger. Preto HLAS navrhol vyslovenie celej vláde a zbiera podpisy poslancov pod zvolanie príslušnej mimoriadnej schôdze. „Napriek tomu je nevyhnutné, aby na post ministra vnútra okamžite zasadol človek, ktorý obnoví kontrolu nad silovými zložkami a bude zárukou dôkladného vyšetrenia podozrení smerujúcich k orgánom činným v trestnom konaní,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom