Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame ministrov Lengvarského a Mikulca na okamžitý odchod

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva ministrov Vladimíra Lengvarského a Romana Mikulca na okamžitý odchod z funkcií. „Minister Lengvarský zlyhal vo svojej...

HLAS – sociálna demokracia vyzýva ministrov Vladimíra Lengvarského a Romana Mikulca na okamžitý odchod z funkcií. 
„Minister Lengvarský zlyhal vo svojej vo svojej základnej úlohe – zabezpečiť využitie prostriedkov z Plánu obnovy na výstavbu nových štátnych nemocníc. Dnes je zrejmé, že sa za tieto mimoriadne európske peniaze nové štátne nemocnice nepostavia,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.
Zároveň upozornil, že minister Lengvarský už nemá dôveru premiéra Eduarda Hegera, ani ministra financií a predsedu OĽaNO Igora Matoviča. „Pán minister, bez politickej podpory nemôžete zotrvávať vo svojej funkcii, lebo na to doplatí celé slovenské zdravotníctvo. Vojak síce z boja neustupuje, ale ministerská funkcia neznamená, že v nej musíte padnúť. Nečakajte na priamy rozkaz, odstúpte a nepredlžujte túto nedôstojnú agóniu,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
HLAS je presvedčený, že vo svojej funkcii už dávno nemá čo hľadať ani minister vnútra Roman Mikulec. „Kovbojka, ktorú pred pár dňami predviedla NAKA na jednom z bratislavských súdov, nemá v histórii obdobu. Policajní ostrostrelci sa na trikrát vyhrážkami domáhali vydania utajeného spisu o profesionálnom udavačovi Makóovi. Po akých prostriedkoch chce ešte minister vnútra siahnuť, aby naplnil program politickej pomsty z hlavy Igora Matoviča?“ spýtal sa Peter Pellegrini. 
HLAS nebude navrhovať Mikulcovo odvolanie, pretože všetky doterajšie pokusy so sebou priniesli zahladenie všetkých doterajších ministrových prešľapov. „Vyzývam však Romana Mikulca, aby sa konečne pozrel do zrkadla a pochopil, že svojím zotrvávaním vo funkcii drastickým spôsobom likviduje právny štát na Slovensku,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom