Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame na zmenu Ústavy v NR SR

Patrícia Medveď Macíková
Pani prezidentka pokračuje vo svojej nedobrej tradícii, kedy sa obracia na Ústavný súd s uplatnením základného demokratického práva občanov v...

Pani prezidentka pokračuje vo svojej nedobrej tradícii, kedy sa obracia na Ústavný súd s uplatnením základného demokratického práva občanov v referende, zatiaľ čo iné kľúčové národnoštátne záujmy s Ústavným súdom nerieši. Potvrdzuje sa postoj HLASu, že najrýchlejšou cestou k predčasným parlamentným voľbám je čo najrýchlejšia zmena ústavy, ktorá ich umožní – či už prostredníctvom referenda, alebo rozhodnutím parlamentu.

Ak parlament zmenu ústavy schváli z vlastnej vôle, bude toto rozhodnutie možno rýchlejšie ako konanie referenda. Preto HLAS opäť vyzýva parlamentné strany, aby zmenu ústavy schválili už na najbližšej parlamentnej schôdzi.

Po schválení zmeny ústavy je nevyhnutná následná široká politická dohoda parlamentných strán na termíne volieb. Slovensko čím skôr potrebuje novú zodpovednú vládu, ktorá vyvedie krajinu z krízy so silným mandátom od ľudí.

<< Späť k článkom