Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame Ódorovu vládu, aby zabránila vyplácaniu zlatých padákov

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva Ódorovu vládu, aby okamžite zastavila prípadné rozdeľovanie odmien manažmentu v štátnych podnikoch. „Chcem tým jasne...

HLAS – sociálna demokracia vyzýva Ódorovu vládu, aby okamžite zastavila prípadné rozdeľovanie odmien manažmentu v štátnych podnikoch. „Chcem tým jasne povedať, aby ministri preverili aktuálnu situáciu v súvislosti s dosiahnutými ziskami v podnikoch so zastúpením štátu. A zastavili vyplácanie tučných odmien manažmentu, už dupľom v situáciách kedy ľudia žijú z mesiaca na mesiac. Bolo by nefér, ak by sa takto správali štátni nominanti, najmä v čase keď Hegerova vláda skončila  a oni si do neistých časov vyplácali zlaté padáky. Tak ako sa to teraz pokúsil manažment LPS vo výške 1,5 milióna eur, “ zdôraznil líder HLASu.

„Zároveň vyzývam Ódorovu vládu, aby dala verejný prísľub, že si po skončení svojho mandátu nedajú vyplatiť odstupné, a ak áno, že ho použijú na charitu. Bude to dobrý príklad pre manažmenty v štátnych podnikoch, aby ich v tomto správaní nasledovali,“ uviedol líder HLASu. „Ako štátny tajomník, keď som nastupoval do kresla ministra som uvedené finančné prostriedky dal na charitu,“ skonštatoval Pellegrini.
Člen strany Samuel Migaľ v súvislosti s odmenami v štátnom podniku LPS spresnil „Vedenie podniku vykázalo zisk 10 miliónov eur, pričom manažment chcel rozdeliť medzi sebou 1,4 milióna s tým, že to išlo na úkor zamestnancov, ktorí nedostanú ani to čo im patrí.“ Podľa jeho slov, manažment čelí hromadnej žalobe, ktorú podalo 174 zamestnancov LPS. V prípade všetkých 500 zamestnancov ide o 6 miliónov nevyplatených na odmenách.
<< Späť k článkom