Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame premiéra Ódora, aby pracoval do posledného dňa vo funkcii

Patrícia Medveď Macíková
Líder HLASu Peter Pellegrini vyzval premiéra úradníckej vlády Ľudovíta Ódora, aby si plnil svoje povinnosti v prospech slovenských občanov až...

Líder HLASu Peter Pellegrini vyzval premiéra úradníckej vlády Ľudovíta Ódora, aby si plnil svoje povinnosti v prospech slovenských občanov až do posledného dňa vo funkcii.

„Stále nie je vyriešená otázka ceny energií, pričom hlavne pri cenách plynu a tepla hrozí rapídny nárast cien. Nie je vyriešená otázka vysokých cien potravín, s ktorými nespravili nič ani vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera, ani vláda úradnícka. A stále nie je vyriešený problém nelegálnej migrácie, naopak: po rozhodnutí Poľska zaviesť hraničné kontroly so Slovenskom a avizovanom opatrení Nemecka na kontrolu vlastných hraníc reálne hrozí, že čoraz viac nelegálnych migrantov bude ostávať na slovenskom území,“ upozornil Peter Pellegrini.

HLAS preto vyzýva predsedu vládu, aby až do poslednej chvíle s plným nasadením a s plným rešpektom voči slovenským občanom aktívne riešil problémy, ktorým Slovensko čelí. „Po minulých voľbách som vykonával funkciu premiéra s maximálnou zodpovednosťou, hoci som vedel, že vo funkcií na základe výsledkov volieb končím. Do poslednej minúty som však spolu s vtedajšou ministerkou vnútra a dnešnou podpredsedníčkou HLASu Denisou Sakovou riešil akútne problémy so začínajúcou pandémiou Covidu. Prijali sme zásadné a rázne opatrenia na ochranu zdravia a života ľudí na Slovensku. Aj vďaka tomuto prístupu bolo Slovensko premiantom v prvej vlne pandémie, čo sa žiaľ úplne obrátilo v druhej a tretej vlne vďaka chaotickým, megalomanským a nekompetentným rozhodnutiam vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom