Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame prezidentku a premiéra, aby predstúpili pred parlament

Patrícia Medveď Macíková
HLAS vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú a premiéra Ľudovíta Ódora, aby sami požiadali Národnú radu o možnosť vystúpenia k otvorenej vojne...

HLAS vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú a premiéra Ľudovíta Ódora, aby sami požiadali Národnú radu o možnosť vystúpenia k otvorenej vojne v slovenských bezpečnostných zložkách.

„Ľudia si zaslúžia počuť vysvetlenie, čo majú posledné manévre polície znamenať a či sa nemusia obávať o slobodné a demokratické voľby. Pani prezidentka a pán premiér sa o tento chaos významne pričinili odvolaním ministra vnútra Ivana Šimka, čím zbavili vedenie policajného zboru civilnej a demokratickej kontroly. Preto je dnes namieste, aby poslancom Národnej rady, ale predovšetkým občanom Slovenskej republiky, podali podrobné vysvetlenie celej situácie,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini po neúspešnom pokuse o otvorenie mimoriadnej schôdze parlamentu.

HLAS zároveň vyzýva premiéra Ódora, aby v prípade, že sa rozhodne pre personálne zmeny v bezpečnostných zložkách, neobchádzal ani vedenie polície, ktoré je hybnou silou celých bezpečnostných manévrov. „Ak sa premiér rozhodne odvolať riaditeľa SIS alebo riaditeľa Národného bezpečnostného úradu, musí odvolať aj policajného prezidenta Štefana Hamrana. Ak už nevidí všetky jeho prešľapy a otvorené politické angažovanie sa, mal by vidieť aspoň potrebu rovnováhy a obnovenia dôvery verejnosti v štát a jeho inštitúcie,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že je len a len na voličoch, či tu chaos a zneužívanie polície na politiku chcú mať aj po voľbách alebo nie. „HLAS je pripravený tento zmätok zastaviť a vrátiť Slovensko do normálu, kedy sa vláda venuje skutočným problémom ľudí a polícia skutočným zločinom. To v žiadnom prípade neznamená, že sa nezákonnosti nemajú vyšetrovať. Práve naopak: žiadna kauza nesmie byť zametená pod koberec. Vyšetrovanie sa však musí viesť výlučne na základe práva a dôkazov. Spravodlivosť sa nikdy nesmie nastoľovať nespravodlivosťou,“ dodal Peter Pellegrini.

HLAS chce na Slovensku vybudovať silný štát, ktorý garantuje nielen skutočnú pomoc ľuďom, ale aj zákonnosť a spravodlivosť. „Pokračovať v súčasných policajných kovbojkách, ale aj začať po voľbách organizovať z pomsty svoje vlastné, je cesta do pekla. Jeden aj druhý spôsob ešte viac rozdelí slovenský národ. A my už konečne potrebujeme pokoj, súdržnosť a nádej na lepší život,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom