Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame prezidentku, aby odňala poverenei ministrovi vnútra

Patrícia Medveď Macíková
HLAS vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby okamžite odňala Romanovi Mikulcovi poverenie na riadenie ministerstva vnútra. „Tento človek je jasným víťazom...

HLAS vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby okamžite odňala Romanovi Mikulcovi poverenie na riadenie ministerstva vnútra.
„Tento človek je jasným víťazom vládnej súťaže o najhrubšiu kožu na tvári a má za sebou zlyhania na najmenej desať odvolaní z funkcie. Obzvlášť odporná je však jeho schopnosť zneužívať medzinárodné krízy na pochybné a protizákonné nákupy, z ktorých na hony kričí korupcia a klientelizmus. Jeho posledná kauza s nezákonným nákupom vrtuľníka v posledný deň riadneho mandátu Hegerovej vlády je však nielen domáci, ale aj ďalší medzinárodný škandál,“ uviedol poslanec Národnej rady a generálny manažér HLASu Matúš Šutaj Eštok.
Ministerstvo vnútra v posledný deň riadneho fungovania vlády zaobstaralo podľa medializovaných informácií bez súťaže helikoptéru Leonardo za vyše 13 miliónov eur, pretože ho vraj nutne potrebuje kvôli kríze na Ukrajine. Konkurenčná americká spoločnosť, vyrábajúca helikoptéry, napadla nákup na súde, a ten zakázal ministerstvu používať vrtuľník, kým sa nerozhodne o celej zmluve.
„Posledný deň vlády, zneužitá kríza, porušený zákon a biznis za vyše 13 miliónov eur. Toto je tá transparentná protikorupčná vláda? Kde sú teraz páni Heger a Matovič?“ spýtal sa Matúš Šutaj Eštok. „Podávam trestné oznámenie priamo na Špeciálnu prokuratúru, aby vyšetrila túto hanebnú kauzu, ktorá robí zo Slovenska v očiach sveta banánovú republiku,“ dodal poslanec.
HLAS znovu pripomína, že zotrvávanie odvolanej, beznádejne neschopnej a stokrát skompromitovanej vlády Eduarda Hegera až do konca septembra je absolútne neprípustné. „Deň čo deň bude táto zúfalá vláda riešiť len svoje vzájomné spory, odchody ďalších a ďalších ministrov, a skutočné problémy ľudí ostanú opäť nepovšimnuté. Preto znovu vyzývam poslancov Národnej rady, ktorí stále bránia skoršiemu termínu volieb, aby sa spamätali a dali Slovensku čím skôr nádej na novú, stabilnú, kompetentnú a zodpovednú vládu, ktorá namiesto vlastných hádok bude pracovať pre ľudí,“ uzavrel Matúš Šutaj Eštok.
<< Späť k článkom