Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame prezidentku, aby vystúpila v parlamente a pohrozila úradníckou vládou

Patrícia Medveď Macíková
HLAS vyzýva prezidentku republiky, aby ešte dnes vystúpila pred Národnou radou a požiadala poslancov o zmenu termínu predčasných volieb. Túto...

HLAS vyzýva prezidentku republiky, aby ešte dnes vystúpila pred Národnou radou a požiadala poslancov o zmenu termínu predčasných volieb. Túto žiadosť by mala podporiť jasným vyhlásením, že ak návrh na júnový termín volieb neprejde, odoberie poverenie vláde Eduarda Hegera.

„Ak pani prezidentka myslí vážne svoje slová o skoršom termíne predčasných volieb, nech vezme do rúk opraty a zmení sa z komentátorky na hlavu štátu. Nech oznámi torzu vládnej koalície, že ak sa neschváli termín predčasných volieb v júni, odoberie poverenie vláde Eduarda Hegera a vymenuje úradnícku vládu. Nech nepodpíše ani jeden návrh zákona, ktorý priamo neslúži na pomoc ľuďom, ale nech parlamentu vracia škodlivé zákony, ktoré schvaľuje náhodnými väčšinami a bez akejkoľvek predvídateľnosti,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Pokiaľ sa termín predčasných volieb nepodarí posunúť na jún, musia sa občania podľa neho poďakovať výlučne strana SaS. „Je to SaS, ktorá najprv spolu s HLASom povalila vládu pre jej neschopnosť, a následne tejto odvolanej vláde umožnila vládnuť ešte takmer rok po jej páde. Ak SaS nezmení svoj postoj, preberá plnú zodpovednosť za ďalšie vyčíňanie Igora Matoviča, za pokračovanie hlbokej politickej krízy a za neschopnú vládu, ktorá zlyhala vo všetkých oblastiach,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom