Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame prezidentku, aby zabránila vymenovaniu Petra Marušáka za generálneho riaditeľa SPF

Patrícia Medveď Macíková
Vyzývame prezidentku, aby zablokovala vymenovanie Petra Marušáka na post generálneho riaditeľa SPF. Víťaz výberového konania pod taktovkou úradu vlády je...

Vyzývame prezidentku, aby zablokovala vymenovanie Petra Marušáka na post generálneho riaditeľa SPF. Víťaz výberového konania pod taktovkou úradu vlády je totiž blízkym komplicom súčasného šéfa SPF Jána Marosza. Ten je podozrivý zo závažných zlyhaní pri vedení fondu a i zamestnávaní skrachovaných politických nominantov OĽaNO i vlastnej rodiny. Úlohou Marušáka totiž bude zametať dôkazy o korupčnej činnosti OĽaNO.

„Víťaz zmanipulovaného výberového konania na generálneho riaditeľa SPF Peter Marušák je blízkou osobou súčasného šéfa SPF Jána Marosza, ktorého pôsobenie budú už čoskoro preverovať orgány činné v trestnom konaní. Je neakceptovateľné, aby úrad vlády odvolaného premiéra Hegera pretláčal tohto človeka na šéfa SPF päť mesiacov pred voľbami. Je jasné, že jeho úlohou bude ničiť dôkazy o korupčnej činnosti súčasného šéfa SPF Marosza, ktorého pôsobenie na fonde charakterizuje neodbornosť, rodinkárstvo a absolútna netransparentnosť,“ povedal Róbert Puci, poslanec NR SR a člen predsedníctva HLAS – SD.

Peter Marušák sa na SPF dostal iba nedávno bez výberového konania a na základe známosti so súčasným generálnym riaditeľom. Je spolužiakom súčasného šéfa SPF zo strednej školy. Dovtedy pôsobil ako agropodnikateľ a je v konflikte záujmov, keďže sám sebe prenajíma pozemky, ktoré len papierovo prepísal na rodinného príbuzného. Neodporúčajú ho vymenovať ani mimovládne organizácie. Vo výberovej komisii pritom získal len tri z piatich hlasov, vďaka hlasovaniu zástupcu Úradu vlády, ktorého podľa informácií Hlasu – SD nominoval do komisie osobne riaditeľ úradu vlády Július Jakab.

„HLAS – SD vyzýva pani prezidentku, aby v rámci svojich súčasných kompetencií zamedzila odvolanej vláda dosadiť ďalšieho politického nominanta na túto významnú inštitúciu, spravujúcu každý štvrtý hektár ornej pôdy na Slovensku a štátny majetok v hodnote miliárd eur. Sme presvedčení, že konanie súčasného šéfa SPF budú čoskoro preverovať orgány činné v trestnom konaní a je nevyhnutné, aby s nimi úrad plne spolupracoval. To sa v prípade vymenovania Petra Marušáka nestane. Už počas jeho terajšieho pôsobenia na SPF protiprávne odmieta poskytovať informácie poslaneckému prieskumu, ktorý si plní ústavou danú kontrolnú činnosť,“ zdôraznil R. Puci

<< Späť k článkom