Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame ústavných predstaviteľov okamžite konať

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia žiada neexistujúceho premiéra Hegera o okamžité zvolanie mimoriadneho okrúhleho stola za účasti všetkých relevantných zdravotníckych organizácii...

HLAS – sociálna demokracia žiada neexistujúceho premiéra Hegera o okamžité zvolanie mimoriadneho okrúhleho stola za účasti všetkých relevantných zdravotníckych organizácii s cieľom nájsť vecné východiská, ktoré zabránia kolapsu slovenského zdravotníctva.

Zuzana Dolinková, podpredsedníčka strany HLAS uviedla:
,,Nechápem nezodpovedné správanie sa ministra zdravotníctva a ostatných ústavných predstaviteľov, že túto zúfalú situáciu podceňujú a nekonajú. Reálne hrozí, že od začiatku decembra slovenské zdravotníctvo opustí okolo 2000 lekárov, čím bude ohrozená ústavou garantovaná dostupná zdravotná starostlivosť.”

Vláda svojou pasivitou neohrozuje iba sociálne postavenie ľudí pri rastie cien energií a inflácie, ale ohrozuje aj ich zdravie a životy.

Podpredsedníčka HLASu Zuzana Dolinková vyzýva vládu na odchod v dôsledku nezvládnutia ochrany zdravia ľudí:
,,Žiadna vláda, ktorá vedome nedokáže zabezpečiť ochranu zdravia a životov vlastných občanov, nemá legitimitu vládnuť. Videli sme koľko odvrátiteľných úmrtí bolo v dôsledku nezvládnutia manažovanie pandémie pod vedením nominantov OĽANO  a teraz reálne hrozí, že tento scenár sa zopakuje aj bez covidu.”

HLAS plne podporuje aj vyhlásenie Jednoty dôchodcov Slovenska, ktorá vyzvala vládu, aby začala okamžite konať, pretože práve seniori sa cítia najviac ohrození.

Z. Dolinková dodala:
,,Ide o ľudí, ktorí sú v týchto časoch najviac ohrození nielen sociálnou nečinnosťou vlády, ale aj bezprostredným ohrozením zdravia kvôli kolabujúcemu zdravotníctvu z dôvodu nepochopiteľnej pasivity premiéra, ministra zdravotníctva a ministra financií.”

Čas sa kráti, riešenia neprichádzajú, zdravotníci odchádzajú a my všetci na to doplatíme vlastným zdravím.

<< Späť k článkom