Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame vládu, aby konečne povedala čo s Rászochami

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva premiéra Hegera a ministra zdravotníctva Lengvarského, aby začali urýchlene konať, pretože reálne hrozí, že prídeme...

HLAS – sociálna demokracia vyzýva premiéra Hegera a ministra zdravotníctva Lengvarského, aby začali urýchlene konať, pretože reálne hrozí, že prídeme o peniaze z Plánu obnovy, určené na rekonštrukciu alebo na výstavbu nových nemocníc. 
„Vyzývam oboch pánov, aby  sa okamžite prebrali a informovali verejnosť, aký bude osud koncovej univerzitnej nemocnice Rázsochy, ktorej výstavba sa ocitla v slepej uličke,“ uviedol Peter Pellegrini. Líder HLASu – sociálna demokracia zdôraznil, že za jeho vlády boli schválené finančné zdroje na rekonštrukcie ružinovskej nemocnice v Bratislave a Roosveltovej v Banskej Bystrici ktoré táto vláda nevyužila . „Nečinnosťou vlády hrozí, že aj vyčlenených európskych peňazí vo výške 300 miliónov eur pôjde mimo zdravotníctva,“ upozornil Peter Pellegrini. Podľa podpredsedníčky strany Zuzany Dolinkovej zdravotníctvo nie je prioritou tejto vlády. „Realita dnešných dní je totiž úplne iná. Dnes  sme v priamom prenose svedkami stavu, kedy lekárski odborári vstúpili do štrajkovej pohotovosti, takmer 80 malých a stredných súkromných nemocníc a tisícky ambulancií nemajú podpísané zmluvy so zdravotnými poisťovňami a hrozí, že pacientom sa bude poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť“, uviedla Zuzana Dolinková. Najmä keď na Slovensku máme desaťtisíce ukrajinských utečencov, mamičky s malými deťmi a mnoho seniorov, ktorí sú tou najchorľavejšou časťou populácie a potrebuju rovnako, ako naši občania, okrem poskytovania tej akútnej starostlivosti, aj chronickú liečbu. „Preto sa pýtam, kto ju bude pri tejto nemohúcnosti konania v rezorte zdravotníctva zabezpečovať a poskytovať a kto nás bude liečiť,“ upozornila na zásadný problém Dolinková. Správanie vedenia Všeobecnej zdravotnej poisťovne ktoré uzatvorilo za minulý rok zmluvy na marketing skoro za 1 milión eur považuje Zuzana Dolinková za výsmech ľuďom v zdravotníctve ako aj pacientom.  „Jeden milión eur sa nájde pre golfového kamaráta, ale aká bude  poskytovaná zdravotná starostlivosť  poistencom VŠZP, keď nemá uztavorené zmluvy s ambulanciami a nemocnicami to nikto netuší,“ skonštatovala podpredsedníčka strany HLAS – sociálna demokracia.

<< Späť k článkom