Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame vládu, aby okamžite predložila do NR SR návrh pomoci ľuďom

Patrícia Medveď Macíková
Strana HLAS – sociálna demokracia vyzýva vládu Slovenskej republiky, aby okamžite predložila do parlamentu konkrétne návrhy zákonov, ktoré pomôžu ľuďom...

Strana HLAS – sociálna demokracia vyzýva vládu Slovenskej republiky, aby okamžite predložila do parlamentu konkrétne návrhy zákonov, ktoré pomôžu ľuďom pri drastickom zdražovaní.
„Vyzývam vládu Slovenskej republiky, aby už na stredajšom rokovaní schválila zákon Lex Slovensko, ktorý sa bude týkať všetkých skupín, zasiahnutých zdražovaním a ktorý nebude ignorovať dôchodcov či zamestnancov. Vyzývam vládu, aby okamžite vytvorila Radu národnej solidarity z predstaviteľov všetkých zložiek slovenskej spoločnosti. A vyzývam premiéra Hegera, aby podporil výnimku Európskej komisie pre Slovensko z embarga ruskej ropy a prestal s nezmyselnými návrhmi, ktoré by zdevastovali slovenský priemysel,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.
HLAS považuje za škandalózne, že ani dva týždne po oznámení svojho beztak nedostatočného plánu pomoci pri zdražovaní, nedokázala vláda pripraviť konkrétne návrhy zákonov a požiadať o ich prerokovanie v schválenom legislatívnom konaní. „Pripomínam, že návrhy HLASu na pomoc dôchodcom a zamestnancom sú dávno predložené v parlamente a stačí ich schváliť alebo zapracovať do vládnych zákonov. Ako sociálni demokrati sme pripravení podporiť reálnu pomoc ľuďom a nebudeme na ich úkor uprednostňovať politiku,“ zdôraznil Peter Pellegrini. Aj preto bude podpredseda HLASu pre sociálnu oblasť Erik Tomáš rokovať s ministrom práce Milanom Krajniakom o možných kompromisoch.
Líder HLASu ostro kritizoval prístup ministra financií pri financovaní pomoci ľuďom. „Ak by Slovensko postihlo zemetrasenie a bolo by potrebné okamžite použiť všetky možné prostriedky, aj vtedy by zjavne Igor Matovič s úškrnom vyžadoval od príslušných ministrov, aby najprv uviedli, kde budú na túto pomoc šetriť,“ poznamenal Peter Pellegrini.
HLAS pripomína, že keď išlo o obmedzovanie ústavných práv slovenských občanov, bola vládna koalícia schopná prijať príslušné zákony v skrátenom legislatívnom konaní doslova z hodiny na hodinu. „Pán premiér, páni ministri, buďte takí istí rýchli, ak máte prísť s niečím prospešným pre ľudí. Zobuďte sa, pozrite sa, ako Slovensko vyzerá a ak máte kúsok zodpovednosti voči ľuďom, nevychádzajte z práce, kým si nespravíte svoje robotu,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom