Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Z nových eurofondov sme nevyčerpali ani euro

Patrícia Medveď Macíková
Slovensko je jedna z mála Európskych krajín, ktoré v novom programovom období z približne 13 miliárd eurofondov v operačnom programe...

Slovensko je jedna z mála Európskych krajín, ktoré v novom programovom období z približne 13 miliárd eurofondov v operačnom programe Slovensko nevyčerpali ani euro. Upozornil na to dnes podpredseda strany hlas, bývalý vicepremiér a poslanec NR SR Richard Raši. „Programové obdobie sa začalo 1. januára 2021, dnes tu máme máj 2023, čiže takmer polovicu tretieho roka programového obdobia a rekordné čerpanie – NULA EUR,“ vyhlásil.
Podľa Rašiho to tak zostane aj v najbližších mesiacoch, pretože ešte nie je vyhlásená ani jedna výzva, a podpísaná nie je ani jedna zmluva na projekt.
„Pre porovnanie, Česká republika má k aprílu 2023 vyhlásených 149 výziev, Poľsko 64 a SR v Operačnom programe Slovensko nula.
Raši dodal, že ministerstvo Veroniky Remišovej nedodržiava ani vlastný harmonogram výziev, keďže podľa neho mali byť k dnešnému dňu vyhlásené výzvy za približne 2,5 miliardy eur.
<< Späť k článkom