Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Za marazmus a rozvrat navyše sa treba poďakovať SaS

Patrícia Medveď Macíková
  Za ďalšie mesiace marazmu a absolútneho rozvratu štátu sa treba poďakovať strane SaS a jej predsedovi Richardovi Sulíkovi. „Bola...

 

Za ďalšie mesiace marazmu a absolútneho rozvratu štátu sa treba poďakovať strane SaS a jej predsedovi Richardovi Sulíkovi.

„Bola to SaS, ktorá pomohla vysloviť nedôveru neschopnej vláde Eduarda Hegera a Igora Matoviča. Teraz nám SaS zabetónovala túto neschopnú vládu minimálne do konca septembra. Slovensko je v najväčšej kríze v histórii, ľudia každým dňom chudobnejú a bude tu vládnuť odvolaná vláda bez mandátu a právomocí takmer rok po svojom odvolaní. To je absolútne pohŕdanie demokraciou, to je napľutie do očí ľuďom,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS navrhol júnový termín volieb, ktorý bol absolútne rozumný a dával dostatočný čas štátnemu aparátu pripraviť sa na predčasné voľby. „Na schválenie tohto termínu chýbali iba hlasy SaS. Namiesto zodpovednosti voči ľuďom na Slovensku schválili ďalšie tri tučné platy pre končiacich poslancov a ministrov, tri a pol milióna eur pre politické strany od štátu navyše, možnosť pre orgány činné v trestnom konaní pokračovať v pohone na opozíciu a dostatok času na vznik nových politických stranách. SaS uprednostnila záujem politických strán pred záujmom ľudí a stratila akékoľvek právo ešte niekedy vziať do úst slovo zodpovednosť,“ dodal Peter Pellegrini.

Ľudí podľa neho čaká do konca septembra ďalšie chudobnenie, pokračovanie rozvratu a zmätku, a populistické jatky, ktoré avizuje Igor Matovič. „Keď budú mať ľudia pocit, že tento chaos je na nich už priveľa, nech sa každý deň poďakujú SaS a Richardovi Sulíkovi,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom